WP File Manager - en to uz_UZ translation catalogue (174 entries)

en: Themes backup restored successfully.
uz_UZ: Mavzular zaxirasi muvaffaqiyatli tiklandi.

en: Unable to restore themes.
uz_UZ: Mavzularni tiklab bo‘lmadi.

en: Uploads backup restored successfully.
uz_UZ: Yuklashlarning zaxira nusxasi muvaffaqiyatli tiklandi.

en: Unable to restore uploads.
uz_UZ: Yuklanganlarni tiklab bo‘lmadi.

en: Others backup restored successfully.
uz_UZ: Boshqalarning zaxira nusxasi muvaffaqiyatli tiklandi.

en: Unable to restore others.
uz_UZ: Boshqalarni tiklash imkonsiz.

en: Plugins backup restored successfully.
uz_UZ: Plaginlarning zaxira nusxasi muvaffaqiyatli tiklandi.

en: Unable to restore plugins.
uz_UZ: Plaginlarni tiklash imkonsiz.

en: Database backup restored successfully.
uz_UZ: Maʼlumotlar bazasining zaxira nusxasi muvaffaqiyatli tiklandi.

en: All Done
uz_UZ: Hammasi tayyor

en: Unable to restore DB backup.
uz_UZ: Maʼlumotlar bazasi zaxirasini tiklab boʻlmadi.

en: Backups removed successfully!
uz_UZ: Zaxira nusxalari muvaffaqiyatli olib tashlandi!

en: Unable to removed backup!
uz_UZ: Zaxira nusxasini olib tashlab bo‘lmadi!

en: Database backup done on date
uz_UZ: Ma'lumotlar bazasini zahiralash sanada amalga oshirildi

en: Plugins backup done on date
uz_UZ: Plaginlarni zahiralash sanada amalga oshirildi

en: Themes backup done on date
uz_UZ: Mavzularni zaxiralash sanada amalga oshirildi

en: Uploads backup done on date
uz_UZ: Zaxira yuklangan sanada amalga oshirildi

en: Others backup done on date
uz_UZ: Boshqalar esa zahiraviy nusxasi sanada bajarilgan

en: Logs
uz_UZ: Jurnallar

en: No logs found!
uz_UZ: Hech qanday jurnal topilmadi!

en: Nothing selected for backup
uz_UZ: Zaxira uchun hech narsa tanlanmagan

en: Security Issue.
uz_UZ: Xavfsizlik muammosi.

en: Database backup done.
uz_UZ: Ma'lumotlar bazasini zaxiralash amalga oshirildi.

en: Unable to create database backup.
uz_UZ: Maʼlumotlar bazasi zahirasini yaratib boʻlmadi.

en: Plugins backup done.
uz_UZ: Plaginlarni zaxiralash amalga oshirildi.

en: Plugins backup failed.
uz_UZ: Plaginlarni zaxiralash amalga oshmadi.

en: Themes backup done.
uz_UZ: Mavzular zaxiralandi.

en: Themes backup failed.
uz_UZ: Mavzular zaxiralanmadi.

en: Uploads backup done.
uz_UZ: Yuklashlarning zaxira nusxasi bajarildi.

en: Uploads backup failed.
uz_UZ: Yuklashlar zaxiralanmadi.

en: Others backup done.
uz_UZ: Boshqalar zaxiralandi.

en: Others backup failed.
uz_UZ: Boshqalarning zaxira nusxasi amalga oshmadi.

en: WP File Manager
uz_UZ: WP Fayl menejeri

en: Settings
uz_UZ: Sozlamalar

en: Preferences
uz_UZ: Afzalliklar

en: System Properties
uz_UZ: Tizim xususiyatlari

en: Shortcode - PRO
uz_UZ: Qisqa kod - PRO

en: Backup/Restore
uz_UZ: Zaxiralash/tiklash

en: Buy Pro
uz_UZ: Pro sotib oling

en: Donate
uz_UZ: Bag'ishlang

en: File doesn't exist to download.
uz_UZ: Yuklab olish uchun fayl mavjud emas.

en: Invalid Security Code.
uz_UZ: Xavfsizlik kodi yaroqsiz.

en: Missing backup id.
uz_UZ: Zaxira identifikatori yetishmayapti.

en: Missing parameter type.
uz_UZ: Parametr turi etishmayotgan.

en: Missing required parameters.
uz_UZ: Kerakli parametrlar etishmayapti.

en: Error: Unable to restore backup because database backup is heavy in size. Please try to increase Maximum allowed size  from Preferences settings.
uz_UZ: Xato: Zaxira nusxasini tiklab boʻlmadi, chunki maʼlumotlar bazasi zahirasining hajmi katta. Iltimos, Sozlamalar sozlamalaridan ruxsat etilgan maksimal hajmni oshirishga harakat qiling.

en: Select backup(s) to delete!
uz_UZ: Yo'q qilish uchun zaxira nusxa(lar)ni tanlang!

en: Are you sure want to remove selected backup(s)?
uz_UZ: Haqiqatan ham tanlangan zahira(lar)ni olib tashlamoqchimisiz?

en: Backup is running, please wait
uz_UZ: Zaxiralash ishlayapti, kuting

en: Restore is running, please wait
uz_UZ: Qayta tiklash ishlayapti, kuting

en: Nothing selected for backup.
uz_UZ: Zaxira uchun hech narsa tanlanmagan.

en: WP File Manager - Backup/Restore
uz_UZ: WP fayl menejeri - Zaxiralash/tiklash

en: Backup Options:
uz_UZ: Zaxiralash imkoniyatlari:

en: Database Backup
uz_UZ: Ma'lumotlar bazasini zaxiralash

en: Files Backup
uz_UZ: Fayllarni zaxiralash

en: Plugins
uz_UZ: Plaginlar

en: Themes
uz_UZ: Mavzular

en: Uploads
uz_UZ: Yuklashlar

en: Others (Any other directories found inside wp-content)
uz_UZ: Boshqalar (wp-content ichida topilgan boshqa kataloglar)

en: Backup Now
uz_UZ: Hozir zaxiralash

en: Time now
uz_UZ: Hozir vaqt

en: SUCCESS
uz_UZ: MUVAFFAQIYAT

en: Backup successfully deleted.
uz_UZ: Zaxira nusxasi muvaffaqiyatli oʻchirildi.

en: DELETE FILES
uz_UZ: FAYLLARNI O'CHIRISh

en: Are you sure you want to delete this backup?
uz_UZ: Haqiqatan ham bu zaxira nusxasini oʻchirib tashlamoqchimisiz?

en: Cancel
uz_UZ: Bekor qilish

en: Confirm
uz_UZ: Tasdiqlash

en: RESTORE FILES
uz_UZ: FAYLLARNI QAYTA QILISH

en: Are you sure you want to restore this backup?
uz_UZ: Haqiqatan ham ushbu zaxira nusxasini tiklamoqchimisiz?

en: Last Log Message
uz_UZ: Oxirgi jurnal xabari

en: The backup apparently succeeded and is now complete.
uz_UZ: Zaxira nusxalash muvaffaqiyatli bo'ldi va hozir tugallandi.

en: No log message
uz_UZ: Jurnal xabari yo'q

en: Existing Backup(s)
uz_UZ: Mavjud zaxira(lar)

en: Backup Date
uz_UZ: Zaxira sanasi

en: Backup data (click to download)
uz_UZ: Ma'lumotlarni zaxiralash (yuklab olish uchun bosing)

en: Action
uz_UZ: Harakat

en: Today
uz_UZ: Bugun

en: Restore
uz_UZ: Qayta tiklash

en: Delete
uz_UZ: Oʻchirish

en: View Log
uz_UZ: Jurnalni ko'rish

en: Currently no backup(s) found.
uz_UZ: Hozirda hech qanday zaxira(lar) topilmadi.

en: Actions upon selected backup(s)
uz_UZ: Tanlangan zahira(lar)dagi harakatlar

en: Select All
uz_UZ: Hammasini belgilash

en: Deselect
uz_UZ: Tanlovni bekor qiling

en: Note:
uz_UZ: Eslatma:

en: Backup files will be under
uz_UZ: Zaxira fayllar ostida bo'ladi

en: WP File Manager Contribution
uz_UZ: WP fayl menejeri hissasi

en: Note: These are demo screenshots. Please buy File Manager pro to Logs functions.
uz_UZ: Eslatma: Bu demo skrinshotlar. Iltimos, Logs funksiyalariga File Manager pro sotib oling.

en: Click to Buy PRO
uz_UZ: PRO sotib olish uchun bosing

en: Buy PRO
uz_UZ: PROni sotib oling

en: Edit Files Logs
uz_UZ: Fayl jurnallarini tahrirlash

en: Download Files Logs
uz_UZ: Fayllar jurnalini yuklab oling

en: Upload Files Logs
uz_UZ: Fayl jurnallarini yuklash

en: Settings saved.
uz_UZ: Sozlamalar saqlandi.

en: Dismiss this notice.
uz_UZ: Ushbu bildirishnomani rad eting.

en: You have not made any changes to be saved.
uz_UZ: Saqlash uchun hech qanday o'zgartirish kiritmadingiz.

en: Public Root Path
uz_UZ: Umumiy ildiz yo'li

en: File Manager Root Path, you can change according to your choice.
uz_UZ: Fayl menejeri ildiz yo'li, siz tanlaganingizga ko'ra o'zgartirishingiz mumkin.

en: Default:
uz_UZ: Standart:

en: Please change this carefully, wrong path can lead file manager plugin to go down.
uz_UZ: Iltimos, buni ehtiyotkorlik bilan o'zgartiring, noto'g'ri yo'l fayl boshqaruvchisi plagini ishlamay qolishiga olib kelishi mumkin.

en: Enable Trash?
uz_UZ: Chiqindixona yoqilsinmi?

en: After enable trash, your files will go to trash folder.
uz_UZ: Axlat qutisini faollashtirgandan so'ng, fayllaringiz axlat qutisiga o'tadi.

en: Enable Files Upload to Media Library?
uz_UZ: Fayllarni media kutubxonaga yuklash yoqilsinmi?

en: After enabling this all files will go to media library.
uz_UZ: Buni yoqgandan so'ng, barcha fayllar media kutubxonasiga o'tadi.

en: Maximum allowed size at the time of database backup restore.
uz_UZ: Ma'lumotlar bazasining zaxira nusxasini tiklash vaqtida ruxsat etilgan maksimal hajm.

en: Please increase field value if you are getting error message at the time of backup restore.
uz_UZ: Zaxira nusxasini tiklash vaqtida xato xabari olayotgan bo'lsangiz, maydon qiymatini oshiring.

en: Save Changes
uz_UZ: O'zgarishlarni saqlash

en: Settings - General
uz_UZ: Sozlamalar - Umumiy

en: Note: This is just a demo screenshot. To get settings please buy our pro version.
uz_UZ: Eslatma: Bu faqat bitta demo ekran tasviridir. Sozlashni olish uchun pro versiyasini sotib oling.

en: Here admin can give access to user roles to use filemanager. Admin can set Default Access Folder and also control upload size of filemanager.
uz_UZ: Bu erda administrator fayl boshqaruvchisidan foydalanish uchun foydalanuvchi rollariga ruxsat berishi mumkin. Administrator standart kirish papkasini o'rnatishi va filemanager fayllarini yuklash hajmini boshqarishi mumkin.

en: Settings - Code-editor
uz_UZ: Sozlamalar - kod muharriri

en: File Manager has a code editor with multiple themes. You can select any theme for code editor. It will display when you edit any file. Also you can allow fullscreen mode of code editor.
uz_UZ: Fayl menejerida bir nechta mavzular bilan kod muharriri mavjud. Kod muharriri uchun har qanday mavzuni tanlashingiz mumkin. Har qanday faylni tahrirlashda ko'rsatiladi. Bundan tashqari siz to'liq kodli tartibga ruxsat berishingiz mumkin.

en: Code-editor View
uz_UZ: Kod muharriri ko'rinishi

en: Settings - User Restrictions
uz_UZ: Sozlamalar - Foydalanuvchi cheklovlari

en: Admin can restrict actions of any user. Also hide files and folders and can set different - different folders paths for different users.
uz_UZ: Administrator har qanday userrole ishini cheklashi mumkin. Bundan tashqari, fayllar va papkalarni yashirish va turli xil foydalanuvchilar rollari uchun turli xil papka yo'llarini o'rnatishingiz mumkin.

en: Settings - User Role Restrictions
uz_UZ: Sozlash - foydalanuvchi roli cheklovlari

en: Admin can restrict actions of any userrole. Also hide files and folders and can set different - different folders paths for different users roles.
uz_UZ: Administrator har qanday foydalanuvchi rolining harakatlarini cheklashi mumkin. Bundan tashqari, fayllar va papkalarni yashirish va turli xil foydalanuvchi rollari uchun turli xil papkalar yo'llarini o'rnatishi mumkin.

en: File Manager - Shortcode
uz_UZ: Fayl menejeri - Qisqa kod

en: USE:
uz_UZ: FOYDALANISH:

en: It will show file manager on front end. You can control all settings from file manager settings. It will work same as backend WP File Manager.
uz_UZ: U old tomonda fayl menejerini ko'rsatadi. Siz barcha sozlamalarni fayl boshqaruvchisi sozlamalaridan boshqarishingiz mumkin. U backend WP File Manager bilan bir xil ishlaydi.

en: It will show file manager on front end. But only Administrator can access it and will control from file manager settings.
uz_UZ: U old tomonda fayl menejerini ko'rsatadi. Lekin unga faqat Administrator kirishi mumkin va fayl boshqaruvchisi sozlamalaridan nazorat qiladi.

en: Parameters:
uz_UZ: Parametrlar:

en: It will allow all roles to access file manager on front end or You can simple use for particular user roles as like allowed_roles="editor,author" (seprated by comma(,))
uz_UZ: Bu barcha rollarga fayl boshqaruvchisiga kirishga ruxsat beradi yoki ruxsat etilgan_roles="editor,author" (vergul(,) bilan ajratilgan) kabi ma'lum foydalanuvchi rollari uchun oddiy foydalanishingiz mumkin.

en: Here "test" is the name of folder which is located on root directory, or you can give path for sub folders as like "wp-content/plugins". If leave blank or empty it will access all folders on root directory. Default: Root directory
uz_UZ: Bu erda "test" - bu ildiz katalogida joylashgan papkaning nomi yoki siz "wp-content/plugins" kabi pastki papkalarga yo'l berishingiz mumkin. Bo'sh yoki bo'sh qo'yilsa, u ildiz katalogidagi barcha papkalarga kira oladi. Standart: ildiz katalogi

en: for access to write files permissions, note: true/false, default: false
uz_UZ: fayllarni yozish uchun ruxsat olish uchun, eslatma: rost/noto'g'ri, standart: noto'g'ri

en: for access to read files permission, note: true/false, default: true
uz_UZ: fayllarni o'qish uchun ruxsat uchun, eslatma: rost/noto'g'ri, standart: rost

en: it will hide mentioned here. Note: seprated by comma(,). Default: Null
uz_UZ: bu erda eslatib o'tilgan yashiriladi. Eslatma: vergul (,) bilan ajratiladi. Standart: Null

en: It will lock mentioned in commas. you can lock more as like ".php,.css,.js" etc. Default: Null
uz_UZ: U vergulda eslatib o'tilgan qulflanadi. siz ".php,.css,.js" va boshqalar kabi ko'proq qulflashingiz mumkin. Standart: Null

en: * for all operations and to allow some operation you can mention operation name as like, allowed_operations="upload,download". Note: seprated by comma(,). Default: *
uz_UZ: * barcha operatsiyalar uchun va ba'zi operatsiyalarga ruxsat berish uchun siz operatsiya nomini allow_operations="yuklash, yuklab olish" kabi zikr qilishingiz mumkin. Eslatma: vergul (,) bilan ajratiladi. Standart: *

en: File Operations List:
uz_UZ: Fayl operatsiyalari ro'yxati:

en: Make directory or folder
uz_UZ: Katalog yoki papka yarating

en: Make file
uz_UZ: Fayl yaratish

en: Rename a file or folder
uz_UZ: Fayl yoki jild nomini o'zgartiring

en: Duplicate or clone a folder or file
uz_UZ: Jild yoki faylni nusxalash yoki klonlash

en: Paste a file or folder
uz_UZ: Fayl yoki jildni joylashtiring

en: Ban
uz_UZ: Taqiqlash

en: To make a archive or zip
uz_UZ: Arxiv yoki zip yaratish uchun

en: Extract archive or zipped file
uz_UZ: Arxiv yoki ziplangan faylni chiqarib oling

en: Copy files or folders
uz_UZ: Fayllar yoki papkalarni nusxalash

en: Simple cut a file or folder
uz_UZ: Fayl yoki papkani kesish oddiy

en: Edit a file
uz_UZ: Faylni tahrirlash

en: Remove or delete files and folders
uz_UZ: Fayl va papkalarni olib tashlang yoki o'chiring

en: Download files
uz_UZ: Fayllarni yuklab oling

en: Upload files
uz_UZ: Fayllarni yuklash

en: Search things
uz_UZ: Narsalarni qidirish

en: Info of file
uz_UZ: Fayl haqida ma'lumot

en: Help
uz_UZ: Yordam bering

en: ->  It will ban particular users by just putting their ids seprated by commas(,). If user is Ban then they will not able to access wp file manager on front end.
uz_UZ: -> Bu ma'lum foydalanuvchilarning identifikatorlarini vergul (,) bilan ajratib qo'yish orqali taqiqlaydi. Agar foydalanuvchi Ban bo'lsa, u holda ular wp fayl boshqaruvchisiga kirish imkoniga ega bo'lmaydi.

en: -> Filemanager UI View. Default: grid
uz_UZ: -> Filemanager UI ko'rinishi. Standart: panjara

en: -> File Modified or Create date format. Default: d M, Y h:i A
uz_UZ: -> O'zgartirilgan fayl yoki sana formatini yaratish. Standart: d M, Y h:i A

en: -> File manager Language. Default: English(en)
uz_UZ: -> Fayl menejeri tili. Standart: Inglizcha(uz)

en: -> File Manager Theme. Default: Light
uz_UZ: -> Fayl menejeri mavzusi. Standart: Yengil

en: File Manager - System Properties
uz_UZ: Fayl menejeri - tizim xususiyatlari

en: PHP version
uz_UZ: PHP versiyasi

en: Maximum file upload size (upload_max_filesize)
uz_UZ: Maksimal faylni yuklash hajmi (upload_max_filesize)

en: Post maximum file upload size (post_max_size)
uz_UZ: Maksimal faylni yuklash hajmini joylashtiring (post_max_size)

en: Memory Limit (memory_limit)
uz_UZ: Xotira cheklovi (memory_limit)

en: Timeout (max_execution_time)
uz_UZ: Vaqt tugashi (max_execution_time)

en: Browser and OS (HTTP_USER_AGENT)
uz_UZ: Brauzer va OS (HTTP_USER_AGENT)

en: Change Theme Here:
uz_UZ: Bu yerda mavzuni o'zgartiring:

en: Default
uz_UZ: Standart

en: Dark
uz_UZ: Qorong'i

en: Light
uz_UZ: Nur

en: Gray
uz_UZ: Kulrang

en: Welcome to File Manager
uz_UZ: Fayl menejeriga xush kelibsiz

en: We love making new friends! Subscribe below and we promise to
        keep you up-to-date with our latest new plugins, updates,
        awesome deals and a few special offers.
uz_UZ: Biz yangi do'stlar orttirishni yaxshi ko'ramiz! Quyida obuna bo'ling va biz sizni eng so'nggi yangi plaginlarimiz, yangilanishlarimiz, ajoyib takliflarimiz va bir nechta maxsus takliflarimizdan xabardor qilishni va'da qilamiz.

en: Please Enter First Name.
uz_UZ: Iltimos, Ismingizni kiriting.

en: Please Enter Last Name.
uz_UZ: Iltimos, familiyani kiriting.

en: Please Enter Email Address.
uz_UZ: Iltimos, elektron pochta manzilini kiriting.

en: Verify
uz_UZ: Tasdiqlash

en: No Thanks
uz_UZ: Yo'q, rahmat

en: Terms of Service
uz_UZ: Xizmat ko'rsatish shartlari

en: Privacy Policy
uz_UZ: Maxfiylik siyosati

en: Saving...
uz_UZ: Saqlanmoqda...
