WP File Manager - en to gd translation catalogue (169 entries)

en: Themes backup restored successfully.
gd: Cùl-taic tèamaichean air ath-nuadhachadh gu soirbheachail.

en: Unable to restore themes.
gd: Cha ghabh cuspairean a thoirt air ais.

en: Uploads backup restored successfully.
gd: Luchdaich suas cùl-taic air ais gu soirbheachail.

en: Unable to restore uploads.
gd: Cha ghabh luchdachadh suas a thoirt air ais.

en: Others backup restored successfully.
gd: Chaidh cuid eile den chùl-taic ath-nuadhachadh gu soirbheachail.

en: Unable to restore others.
gd: Cha ghabh feadhainn eile a thoirt air ais.

en: Plugins backup restored successfully.
gd: Cùl-taic plugins air ath-nuadhachadh gu soirbheachail.

en: Unable to restore plugins.
gd: Cha ghabh plugins a thoirt air ais.

en: Database backup restored successfully.
gd: Cùl-taic stòr-dàta air ath-nuadhachadh gu soirbheachail.

en: All Done
gd: Uile Dèanta

en: Unable to restore DB backup.
gd: Cha ghabh cùl-taic DB a thoirt air ais.

en: Backups removed successfully!
gd: Cùl-taic air a thoirt air falbh gu soirbheachail!

en: Unable to removed backup!
gd: Cha ghabh cùl-taic a thoirt air falbh!

en: Database backup done on date
gd: Cùl-taic stòr-dàta air a dhèanamh air ceann-latha

en: Plugins backup done on date
gd: Cùl-taic plugins air a dhèanamh air ceann-latha

en: Themes backup done on date
gd: Cùl-taic cuspairean air a dhèanamh air ceann-latha

en: Uploads backup done on date
gd: Luchdaich suas cùl-taic air a dhèanamh air ceann-latha

en: Others backup done on date
gd: Cuid eile cùl-taic air a dhèanamh air ceann-latha

en: Logs
gd: Logaichean

en: No logs found!
gd: Cha deach logaichean a lorg!

en: Nothing selected for backup
gd: Chan eil dad air a thaghadh airson cùl-taic

en: Security Issue.
gd: Cùis tèarainteachd.

en: Database backup done.
gd: Cùl-taic stòr-dàta air a dhèanamh.

en: Unable to create database backup.
gd: Cha b' urrainn dhuinn cùl-taic stòr-dàta a chruthachadh.

en: Plugins backup done.
gd: Cùl-taic plugins air a dhèanamh.

en: Plugins backup failed.
gd: Dh'fhàillig lethbhreac-glèidhidh nam plugan.

en: Themes backup done.
gd: Cùl-taic nan cuspairean air a dhèanamh.

en: Themes backup failed.
gd: Dh'fhàillig lethbhreac-glèidhidh nan cuspairean.

en: Uploads backup done.
gd: Dèan lethbhreac dhen luchdadh a-nuas.

en: Uploads backup failed.
gd: Dh'fhàillig luchdadh suas lethbhreac-glèidhidh.

en: Others backup done.
gd: Cùl-taic cuid eile air a dhèanamh.

en: Others backup failed.
gd: Dh'fhàillig cuid eile lethbhreac-glèidhidh.

en: WP File Manager
gd: Manaidsear faidhle WP

en: Settings
gd: Suidhichidhean

en: Preferences
gd: Roghainnean

en: System Properties
gd: Togalaichean an t-siostaim

en: Backup/Restore
gd: Cùl-taic / Ath-nuadhachadh

en: Buy Pro
gd: Ceannaich Pro

en: Donate
gd: Thoir seachad

en: File doesn't exist to download.
gd: Chan eil faidhle ann airson a luchdachadh sìos.

en: Invalid Security Code.
gd: Còd tèarainteachd neo-dhligheach.

en: Missing backup id.
gd: Id cùl-taic a dhìth.

en: Missing parameter type.
gd: Seòrsa paramadair a dhìth.

en: Missing required parameters.
gd: Paramadairean a tha a dhìth.

en: Error: Unable to restore backup because database backup is heavy in size. Please try to increase Maximum allowed size  from Preferences settings.
gd: Mearachd: Cha ghabh cùl-taic a thoirt air ais a chionn 's gu bheil cùl-taic an stòr-dàta trom ann am meud. Feuch ris a’ mheud as motha a tha ceadaichte àrdachadh bho roghainnean Roghainnean.

en: Select backup(s) to delete!
gd: Tagh cùl-taic(ean) airson an sguabadh às!

en: Are you sure want to remove selected backup(s)?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson cùl-taic (ean) taghte a thoirt air falbh?

en: Backup is running, please wait
gd: Tha cùl-taic a ’ruith, fuirich ort

en: Restore is running, please wait
gd: Tha ath-nuadhachadh a’ ruith, fuirich

en: Nothing selected for backup.
gd: Chan eil dad air a thaghadh airson cùl-taic.

en: WP File Manager - Backup/Restore
gd: Manaidsear faidhle WP - Cùl-taic / Ath-nuadhachadh

en: Backup Options:
gd: Roghainnean cùl-taic:

en: Database Backup
gd: Cùl-taic stòr-dàta

en: Files Backup
gd: Cùl-taic faidhlichean

en: Themes
gd: Cuspairean

en: Uploads
gd: Luchdaich suas

en: Others (Any other directories found inside wp-content)
gd: Feadhainn eile (Stiùiridhean sam bith eile a lorgar am broinn susbaint wp)

en: Backup Now
gd: Cùl-taic a-nis

en: Time now
gd: Ùine a-nis

en: SUCCESS
gd: URNUIGH

en: Backup successfully deleted.
gd: Chaidh an cùl-taic a dhubhadh às gu soirbheachail.

en: Ok
gd: Glè mhath

en: DELETE FILES
gd: FILES DELETE

en: Are you sure you want to delete this backup?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson an cùl-taic seo a dhubhadh às?

en: Cancel
gd: Sguir dheth

en: Confirm
gd: Dearbhaich

en: RESTORE FILES
gd: FILES RESTORE

en: Are you sure you want to restore this backup?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson an cùl-taic seo a thoirt air ais?

en: Last Log Message
gd: Teachdaireachd Log mu dheireadh

en: The backup apparently succeeded and is now complete.
gd: Tha e coltach gun do shoirbhich leis an cùl-taic agus tha e a-nis deiseil.

en: No log message
gd: Gun teachdaireachd log

en: Existing Backup(s)
gd: Cùl-taic (ean) gnàthaichte

en: Backup Date
gd: Ceann-latha cùl-taic

en: Backup data (click to download)
gd: Dàta cùl-taic (cliog gus luchdachadh sìos)

en: Action
gd: Gnìomh

en: Today
gd: An-diugh

en: Restore
gd: Ath-nuadhachadh

en: Delete
gd: Cuir às

en: View Log
gd: Faic Log

en: Currently no backup(s) found.
gd: An-dràsta cha deach cùl-taic (ean) a lorg.

en: Actions upon selected backup(s)
gd: Gnìomhan air cùl-taic (ean) taghte

en: Select All
gd: Tagh Uile

en: Note:
gd: Nota:

en: Backup files will be under
gd: Bidh faidhlichean cùl-taic fo

en: WP File Manager Contribution
gd: Tabhartas Manaidsear File WP

en: Note: These are demo screenshots. Please buy File Manager pro to Logs functions.
gd: Nota: Is e seo seallaidhean-sgrìn demo. Feuch an ceannaich thu File Manager pro gu gnìomhan Logs.

en: Click to Buy PRO
gd: Cliog gus PRO a cheannach

en: Buy PRO
gd: Ceannaich PRO

en: Edit Files Logs
gd: Deasaich logaichean faidhlichean

en: Download Files Logs
gd: Luchdaich sìos logaichean faidhle

en: Upload Files Logs
gd: Luchdaich suas logaichean faidhlichean

en: Settings saved.
gd: Suidhich air a shàbhaladh.

en: Dismiss this notice.
gd: Cuir às don bhrath seo.

en: You have not made any changes to be saved.
gd: Cha do rinn thu atharrachaidhean sam bith airson a bhith air an sàbhaladh.

en: Public Root Path
gd: Slighe freumha poblach

en: File Manager Root Path, you can change according to your choice.
gd: Root Path Manaidsear File, faodaidh tu atharrachadh a rèir do roghainn.

en: Please change this carefully, wrong path can lead file manager plugin to go down.
gd: Feuch an atharraich thu seo gu faiceallach, faodaidh slighe ceàrr toirt air plugan manaidsear faidhle a dhol sìos.

en: Enable Trash?
gd: Dèan comas air sgudal?

en: After enable trash, your files will go to trash folder.
gd: Às deidh sgudal a chomasachadh, thèid na faidhlichean agad gu pasgan sgudail.

en: Enable Files Upload to Media Library?
gd: Dèan comas air faidhlichean a luchdachadh suas gu leabharlann nam meadhanan?

en: After enabling this all files will go to media library.
gd: Às deidh seo a chomasachadh thèid a h-uile faidhle gu leabharlann nam meadhanan.

en: Maximum allowed size at the time of database backup restore.
gd: An ìre as àirde a tha ceadaichte aig àm ath-nuadhachadh cùl-taic an stòr-dàta.

en: Please increase field value if you are getting error message at the time of backup restore.
gd: Feuch an àrdaich thu luach an raoin ma tha thu a’ faighinn teachdaireachd mearachd aig àm ath-nuadhachadh cùl-taic.

en: Save Changes
gd: Sàbhail atharrachaidhean

en: Settings - General
gd: Suidhichidhean - Coitcheann

en: Note: This is just a demo screenshot. To get settings please buy our pro version.
gd: Nota: Chan eil an seo ach glacadh-sgrìn demo. Gus suidheachaidhean fhaighinn, ceannaich an dreach pro againn.

en: Here admin can give access to user roles to use filemanager. Admin can set Default Access Folder and also control upload size of filemanager.
gd: An seo faodaidh admin cothrom a thoirt do dhleastanasan luchd-cleachdaidh gus manaidsear faidhle a chleachdadh. Faodaidh an rianachd Folder Access Default a shuidheachadh agus cuideachd smachd a chumail air meud luchdaidh suas faidhle.

en: Settings - Code-editor
gd: Suidhichidhean - Deasaiche còd

en: File Manager has a code editor with multiple themes. You can select any theme for code editor. It will display when you edit any file. Also you can allow fullscreen mode of code editor.
gd: Tha deasaiche còd aig Manaidsear File le iomadh cuspair. Faodaidh tu cuspair sam bith a thaghadh airson deasaiche còd. Nochdaidh e nuair a dheasaicheas tu faidhle sam bith. Cuideachd faodaidh tu modh làn-sgrìn de dheasaiche còd a cheadachadh.

en: Code-editor View
gd: Sealladh deasaiche còd

en: Settings - User Restrictions
gd: Suidhichidhean - Cuingeachaidhean cleachdaiche

en: Admin can restrict actions of any user. Also hide files and folders and can set different - different folders paths for different users.
gd: Faodaidh rianachd bacadh a chuir air gnìomhan neach-cleachdaidh sam bith. Cuideachd cuir am falach faidhlichean agus pasgain agus faodaidh iad slighean eadar-dhealaichte - pasgain eadar-dhealaichte a shuidheachadh airson diofar luchd-cleachdaidh.

en: Settings - User Role Restrictions
gd: Suidhichidhean - Cuingeachaidhean Dreuchd Cleachdaiche

en: Admin can restrict actions of any userrole. Also hide files and folders and can set different - different folders paths for different users roles.
gd: Faodaidh rianachd cuingealachadh a dhèanamh air gnìomhan cleachdaiche sam bith. Cuideachd cuir am falach faidhlichean agus pasganan agus faodaidh iad slighean eadar-dhealaichte - pasgain eadar-dhealaichte a shuidheachadh airson dreuchdan luchd-cleachdaidh eadar-dhealaichte.

en: File Manager - Shortcode
gd: Manaidsear faidhle - Shortcode

en: USE:
gd: CLEACHDADH:

en: It will show file manager on front end. You can control all settings from file manager settings. It will work same as backend WP File Manager.
gd: Seallaidh e manaidsear fhaidhlichean air a’ cheann aghaidh. 'S urrainn dhut smachd a chumail air a h-uile suidheachadh bho roghainnean manaidsear fhaidhlichean. Obraichidh e an aon rud ri backend WP File Manager.

en: It will show file manager on front end. But only Administrator can access it and will control from file manager settings.
gd: Seallaidh e manaidsear fhaidhlichean air a’ cheann aghaidh. Ach chan fhaod ach an Rianaire faighinn thuige agus smachdaichidh e bho shuidheachaidhean manaidsear faidhle.

en: Parameters:
gd: Paramadairean:

en: It will allow all roles to access file manager on front end or You can simple use for particular user roles as like allowed_roles="editor,author" (seprated by comma(,))
gd: Leigidh e leis a h-uile dreuchd cothrom fhaighinn air manaidsear fhaidhlichean air a’ cheann aghaidh no Faodaidh tu a chleachdadh gu sìmplidh airson dreuchdan cleachdaiche sònraichte mar a leithid ceadaichte_roles = " deasaiche, ùghdar" (air a sgaradh le cromag(,))

en: Here "test" is the name of folder which is located on root directory, or you can give path for sub folders as like "wp-content/plugins". If leave blank or empty it will access all folders on root directory. Default: Root directory
gd: Seo “test” an t-ainm pasgan a tha suidhichte air an eòlaire freumh, no faodaidh tu slighe a thoirt dha fo-phasganan mar “wp-content/plugins”. Ma dh’ fhàgas e falamh no ma dh’ fhàgas e falamh gheibh e cothrom air a h-uile pasgan air root eòlaire. Default: eòlaire root

en: for access to write files permissions, note: true/false, default: false
gd: airson cothrom air ceadan faidhlichean a sgrìobhadh, thoir an aire: fìor/meallta, bunaiteach: meallta

en: for access to read files permission, note: true/false, default: true
gd: airson cothrom air cead faidhlichean a leughadh, thoir an aire: fìor/meallta, bunaiteach: fìor

en: it will hide mentioned here. Note: seprated by comma(,). Default: Null
gd: falaichidh e air ainmeachadh an seo. Nota: air a sgaradh le cromag (,). Default: Null

en: It will lock mentioned in commas. you can lock more as like ".php,.css,.js" etc. Default: Null
gd: Glasaidh e air ainmeachadh ann an cromagan. faodaidh tu barrachd a ghlasadh mar ".php,.css,.js" msaa. Default: Null

en: * for all operations and to allow some operation you can mention operation name as like, allowed_operations="upload,download". Note: seprated by comma(,). Default: *
gd: * airson a h-uile gnìomh agus gus beagan obrachaidh a cheadachadh faodaidh tu ainm na h-obrachaidh ainmeachadh mar, allowed_operations = "luchdachadh suas, luchdaich sìos". Nota: air a sgaradh le cromag (,). Bunaiteach: *

en: File Operations List:
gd: Liosta Obraichean faidhle:

en: Make directory or folder
gd: Dèan eòlaire no pasgan

en: Make file
gd: Dèan faidhle

en: Rename a file or folder
gd: Ath-ainmich faidhle no pasgan

en: Duplicate or clone a folder or file
gd: Dèan dùblachadh no clone pasgan no faidhle

en: Paste a file or folder
gd: Cuir a-steach faidhle no pasgan

en: To make a archive or zip
gd: Gus tasglann no zip a dhèanamh

en: Extract archive or zipped file
gd: Thoir a-mach tasglann no faidhle le zip

en: Copy files or folders
gd: Dèan lethbhreac de fhaidhlichean no de phasganan

en: Simple cut a file or folder
gd: Gearr sìmplidh faidhle no pasgan

en: Edit a file
gd: Deasaich faidhle

en: Remove or delete files and folders
gd: Thoir air falbh no cuir às do fhaidhlichean agus phasganan

en: Download files
gd: Luchdaich sìos faidhlichean

en: Upload files
gd: Luchdaich suas faidhlichean

en: Search things
gd: Rannsaich rudan

en: Info of file
gd: Fiosrachadh mun fhaidhle

en: Help
gd: Cuideachadh

en: ->  It will ban particular users by just putting their ids seprated by commas(,). If user is Ban then they will not able to access wp file manager on front end.
gd: -> Cuiridh e casg air luchd-cleachdaidh sònraichte le bhith dìreach a ’cur an cuid ids air an sgaradh le cromagan (,). Ma tha an cleachdaiche Ban an uairsin cha bhith e comasach dhaibh faighinn gu manaidsear faidhle wp aig a ’cheann aghaidh.

en: -> File Modified or Create date format. Default: d M, Y h:i A
gd: -> Faidhle air atharrachadh no cruthaich cruth ceann-latha. Default: d M, Y h: i A.

en: -> File manager Language. Default: English(en)
gd: -> Manaidsear faidhle Cànan. Default: English(en)

en: -> File Manager Theme. Default: Light
gd: -> Cuspair Manaidsear File. Default: Solas

en: File Manager - System Properties
gd: Manaidsear faidhle - Togalaichean Siostam

en: PHP version
gd: Tionndadh PHP

en: Maximum file upload size (upload_max_filesize)
gd: Meud as motha de luchdachadh suas faidhle (upload_max_filesize)

en: Post maximum file upload size (post_max_size)
gd: Post meud luchdachadh suas faidhle as àirde (post_max_size)

en: Memory Limit (memory_limit)
gd: Cuingealachadh Cuimhne (memory_limit)

en: Timeout (max_execution_time)
gd: Ùine (max_execution_time)

en: Browser and OS (HTTP_USER_AGENT)
gd: Brabhsair agus OS (HTTP_USER_AGENT)

en: Change Theme Here:
gd: Atharraich Cuspair an seo:

en: Dark
gd: Dorcha

en: Light
gd: Solas

en: Gray
gd: glas

en: Welcome to File Manager
gd: Fàilte gu Manaidsear File

en: We love making new friends! Subscribe below and we promise to
        keep you up-to-date with our latest new plugins, updates,
        awesome deals and a few special offers.
gd: Tha sinn dèidheil air caraidean ùra a dhèanamh! Subscribe gu h-ìosal agus tha sinn a ’gealltainn
        a ’cumail fios riut mu na plugins, ùrachaidhean, as ùire againn
        cùmhnantan uamhasach agus beagan thairgsean sònraichte.

en: Please Enter First Name.
gd: Cuir a-steach a ’chiad ainm.

en: Please Enter Last Name.
gd: Cuir a-steach ainm mu dheireadh.

en: Please Enter Email Address.
gd: Cuir a-steach seòladh puist-d.

en: Verify
gd: Dearbhaich

en: No Thanks
gd: Chan eil taing

en: Terms of Service
gd: Cumhachan Seirbheis

en: Privacy Policy
gd: Poileasaidh Dìomhaireachd

en: Saving...
gd: A ’sàbhaladh ...

en: OK
gd: Ceart gu leòr
