WP File Manager - en to az translation catalogue (173 entries)

en: Themes backup restored successfully.
az: Temaların yedəklənməsi uğurla bərpa edildi.

en: Unable to restore themes.
az: Temaları bərpa etmək mümkün deyil.

en: Uploads backup restored successfully.
az: Yüklənmə ehtiyatı uğurla bərpa edildi.

en: Unable to restore uploads.
az: Yüklənmələri bərpa etmək mümkün deyil.

en: Others backup restored successfully.
az: Digərləri uğurla bərpa edildi.

en: Unable to restore others.
az: Başqalarını bərpa etmək mümkün deyil.

en: Plugins backup restored successfully.
az: Plugins backup uğurla bərpa edildi.

en: Unable to restore plugins.
az: Plaginləri bərpa etmək mümkün deyil.

en: Database backup restored successfully.
az: Verilənlər bazası ehtiyatla bərpa edildi.

en: All Done
az: Hər şey hazırdır

en: Unable to restore DB backup.
az: DB ehtiyatını bərpa etmək mümkün deyil.

en: Backups removed successfully!
az: Yedəklər uğurla silindi!

en: Unable to removed backup!
az: Yedək silinmədi!

en: Database backup done on date
az: Verilənlər bazasının yedəklənməsi tarixdə edildi

en: Plugins backup done on date
az: Plugins ehtiyatı tarixdə edildi

en: Themes backup done on date
az: Mövzular yedəkləmə tarixində edildi

en: Uploads backup done on date
az: Tarixdə yükləmələrin yedəklənməsi

en: Others backup done on date
az: Digərləri tarixdə həyata keçirilmişdir

en: Logs
az: Qeydlər

en: No logs found!
az: Günlük tapılmadı!

en: Nothing selected for backup
az: Yedəkləmə üçün heç nə seçilməyib

en: Security Issue.
az: Təhlükəsizlik Problemi.

en: Database backup done.
az: Verilənlər bazasının ehtiyat nüsxəsi tamamlandı.

en: Unable to create database backup.
az: Verilənlər bazası ehtiyat nüsxəsini yaratmaq mümkün deyil.

en: Plugins backup done.
az: Pluginlərin ehtiyat nüsxəsi tamamlandı.

en: Plugins backup failed.
az: Pluginlərin ehtiyat nüsxəsi alınmadı.

en: Themes backup done.
az: Mövzuların yedəklənməsi tamamlandı.

en: Themes backup failed.
az: Mövzuların yedəklənməsi alınmadı.

en: Uploads backup done.
az: Yükləmələrin ehtiyat nüsxəsi tamamlandı.

en: Uploads backup failed.
az: Yükləmələrin ehtiyat nüsxəsi alınmadı.

en: Others backup done.
az: Digərlərinin yedəkləməsi tamamlandı.

en: Others backup failed.
az: Digərlərinin yedəkləməsi uğursuz oldu.

en: WP File Manager
az: WP Fayl meneceri

en: Settings
az: Ayarlar

en: Preferences
az: Üstünlüklər

en: System Properties
az: Sistemin xüsusiyyətləri

en: Shortcode - PRO
az: Qısa kod - PRO

en: Backup/Restore
az: Yedəkləyin/bərpa edin

en: Buy Pro
az: Pro satın alın

en: Donate
az: Bağışlayın

en: File doesn't exist to download.
az: Fayl yükləmək üçün mövcud deyil.

en: Invalid Security Code.
az: Yanlış Təhlükəsizlik Kodu.

en: Missing backup id.
az: Ehtiyat id nömrəsi yoxdur.

en: Missing parameter type.
az: Parametr növü yoxdur.

en: Missing required parameters.
az: Lazımi parametrlər yoxdur.

en: Error: Unable to restore backup because database backup is heavy in size. Please try to increase Maximum allowed size  from Preferences settings.
az: Xəta: Verilənlər bazasının ehtiyat nüsxəsinin ölçüsü çox olduğundan ehtiyat nüsxəni bərpa etmək mümkün deyil. Lütfən, Üstünlüklər ayarlarından icazə verilən maksimum ölçüsü artırmağa çalışın.

en: Select backup(s) to delete!
az: Silmək üçün ehtiyat nüsxə(lər) seçin!

en: Are you sure want to remove selected backup(s)?
az: Seçilmiş yedəkləri silmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Backup is running, please wait
az: Yedəkləmə işləyir, xahiş edirəm gözləyin

en: Restore is running, please wait
az: Bərpa işləyir, lütfən gözləyin

en: Nothing selected for backup.
az: Yedəkləmə üçün heç nə seçilməyib.

en: WP File Manager - Backup/Restore
az: WP Fayl meneceri - Yedəkləmə / Geri Yükləmə

en: Backup Options:
az: Yedəkləmə Seçimləri:

en: Files Backup
az: Faylların Yedəklənməsi

en: Uploads
az: Yükləmələr

en: Others (Any other directories found inside wp-content)
az: Digərləri (wp-məzmunun içərisində olan digər bütün qovluqlar)

en: Backup Now
az: İndi yedəkləyin

en: Time now
az: İndi vaxt

en: SUCCESS
az: UĞUR

en: Backup successfully deleted.
az: Yedəkləmə uğurla silindi.

en: Ok
az: Tamam

en: DELETE FILES
az: DOSYALARI SİLİN

en: Are you sure you want to delete this backup?
az: Bu ehtiyatı silmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Cancel
az: Ləğv et

en: Confirm
az: Təsdiqləyin

en: RESTORE FILES
az: DOSYALARI QARATIN

en: Are you sure you want to restore this backup?
az: Bu nüsxəni bərpa etmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Last Log Message
az: Son Giriş Mesajı

en: The backup apparently succeeded and is now complete.
az: Yedəkləmə aydın oldu və indi tamamlandı.

en: No log message
az: Giriş mesajı yoxdur

en: Existing Backup(s)
az: Mövcud Yedək (lər)

en: Backup Date
az: Yedəkləmə tarixi

en: Backup data (click to download)
az: Yedək məlumatları (yükləmək üçün vurun)

en: Action
az: Fəaliyyət

en: Today
az: Bu gün

en: Restore
az: Bərpa edin

en: Delete
az: Sil

en: View Log
az: Girişə baxın

en: Currently no backup(s) found.
az: Hal hazırda heç bir ehtiyat (lər) tapılmadı.

en: Actions upon selected backup(s)
az: Seçilmiş yedek (lər) lə bağlı əməliyyatlar

en: Select All
az: Hamısını seç

en: Deselect
az: Seçimi ləğv edin

en: Note:
az: Qeyd:

en: Backup files will be under
az: Yedək faylları altında olacaq

en: WP File Manager Contribution
az: WP Fayl meneceri qatqısı

en: Note: These are demo screenshots. Please buy File Manager pro to Logs functions.
az: Qeyd: Bunlar demo ekran şəkilləridir. Zəhmət olmasa Qeydlər funksiyaları üçün File Manager pro məhsulunu alın.

en: Click to Buy PRO
az: PRO Almaq üçün klikləyin

en: Buy PRO
az: PRO alın

en: Edit Files Logs
az: Faylların qeydlərini redaktə edin

en: Download Files Logs
az: Faylların qeydlərini yükləyin

en: Upload Files Logs
az: Fayl qeydlərini yükləyin

en: Settings saved.
az: Parametrlər yadda saxlandı.

en: Dismiss this notice.
az: Bu bildirişi rədd edin.

en: You have not made any changes to be saved.
az: Qurtarmaq üçün heç bir dəyişiklik etməmisiniz.

en: Public Root Path
az: İctimai Kök Yolu

en: File Manager Root Path, you can change according to your choice.
az: File Manager Kök Yolu, seçiminizə görə dəyişə bilərsiniz.

en: Default:
az: Defolt:

en: Please change this carefully, wrong path can lead file manager plugin to go down.
az: Xahiş edirəm bunu diqqətlə dəyişdirin, səhv yol fayl meneceri plagininin enməsinə səbəb ola bilər.

en: Enable Trash?
az: Zibil qutusu aktiv edilsin?

en: After enable trash, your files will go to trash folder.
az: Zibil qutusunu aktivləşdirdikdən sonra sənədləriniz zibil qovluğuna gedəcək.

en: Enable Files Upload to Media Library?
az: Faylları Media Kitabxanasına yükləməyi aktivləşdirin?

en: After enabling this all files will go to media library.
az: Bunu təmin etdikdən sonra bütün fayllar media kitabxanasına gedəcəkdir.

en: Maximum allowed size at the time of database backup restore.
az: Verilənlər bazası ehtiyat nüsxəsinin bərpası zamanı icazə verilən maksimum ölçü.

en: Please increase field value if you are getting error message at the time of backup restore.
az: Zəhmət olmasa, ehtiyat nüsxəsinin bərpası zamanı xəta mesajı alırsınızsa, sahənin dəyərini artırın.

en: Save Changes
az: Dəyişiklikləri yadda saxla

en: Settings - General
az: Stellings - General

en: Note: This is just a demo screenshot. To get settings please buy our pro version.
az: Qeyd: Bu yalnız bir demo ekran görüntüsüdür. Ayarları almaq üçün pro versiyasını satın al.

en: Here admin can give access to user roles to use filemanager. Admin can set Default Access Folder and also control upload size of filemanager.
az: Burada admin filemanager istifadə etmək üçün istifadəçi rollarına çıxış verə bilər. Administrator Default Access Qovluqunu təyin edə bilər və filemanager yükləmə ölçüsünü də idarə edə bilər.

en: Settings - Code-editor
az: Ayarlar - kod redaktoru

en: File Manager has a code editor with multiple themes. You can select any theme for code editor. It will display when you edit any file. Also you can allow fullscreen mode of code editor.
az: Dosya menecerində bir çox mövzuda bir kod redaktoru var. Kod redaktoru üçün hər hansı bir mövzu seçə bilərsiniz. Hər hansı bir faylı düzəldən zaman göstərilir. Həmçinin, tam ekran rejimində kod redaktoruna icazə verə bilərsiniz.

en: Code-editor View
az: Kod redaktoru

en: Settings - User Restrictions
az: Ayarlar - İstifadəçi məhdudiyyətləri

en: Admin can restrict actions of any user. Also hide files and folders and can set different - different folders paths for different users.
az: Admin hər hansı bir istifadəçinin hərəkətlərini məhdudlaşdıra bilər. Həmçinin faylları və qovluqları gizləyin və fərqli istifadəçilər üçün fərqli qovluq yollarını təyin edə bilərsiniz.

en: Settings - User Role Restrictions
az: Ayarlar - İstifadəçi rolu məhdudiyyətləri

en: Admin can restrict actions of any userrole. Also hide files and folders and can set different - different folders paths for different users roles.
az: Admin hər hansı bir userrole hərəkətini məhdudlaşdıra bilər. Həmçinin faylları və qovluqları gizləyin və fərqli istifadəçi rolları üçün fərqli qovluq yollarını təyin edə bilərsiniz.

en: File Manager - Shortcode
az: Fayl meneceri - Qisa kod

en: USE:
az: İSTİFADƏ:

en: It will show file manager on front end. You can control all settings from file manager settings. It will work same as backend WP File Manager.
az: Ön tərəfdə fayl menecerini göstərəcək. Siz fayl meneceri parametrlərindən bütün parametrlərə nəzarət edə bilərsiniz. Backend WP Fayl meneceri ilə eyni işləyəcək.

en: It will show file manager on front end. But only Administrator can access it and will control from file manager settings.
az: Ön tərəfdə fayl menecerini göstərəcək. Ancaq yalnız Administrator ona daxil ola bilər və fayl meneceri parametrlərindən idarə edəcək.

en: Parameters:
az: Parametrlər:

en: It will allow all roles to access file manager on front end or You can simple use for particular user roles as like allowed_roles="editor,author" (seprated by comma(,))
az: Bu, bütün rolların ön tərəfdəki fayl menecerinə daxil olmasına imkan verəcək və ya siz allow_roles="editor,author" (vergül(,) ilə ayrılmış) kimi xüsusi istifadəçi rolları üçün sadə istifadə edə bilərsiniz.

en: Here "test" is the name of folder which is located on root directory, or you can give path for sub folders as like "wp-content/plugins". If leave blank or empty it will access all folders on root directory. Default: Root directory
az: Burada "test" kök kataloqda yerləşən qovluğun adıdır və ya alt qovluqlar üçün "wp-content/plugins" kimi yol verə bilərsiniz. Boş və ya boş qoysanız, o, kök kataloqdakı bütün qovluqlara daxil olacaq. Defolt: Kök kataloqu

en: for access to write files permissions, note: true/false, default: false
az: faylları yazmaq icazələri üçün qeyd edin: doğru/yanlış, standart: yanlış

en: for access to read files permission, note: true/false, default: true
az: faylları oxumaq icazəsi üçün qeyd edin: true/false, default: true

en: it will hide mentioned here. Note: seprated by comma(,). Default: Null
az: burada qeyd olunan gizlənəcək. Qeyd: vergül(,) ilə ayrılır. Defolt: Null

en: It will lock mentioned in commas. you can lock more as like ".php,.css,.js" etc. Default: Null
az: Vergüllə qeyd olunan kilidlənəcək. daha çox ".php,.css,.js" və s. kimi kilidləyə bilərsiniz. Defolt: Null

en: * for all operations and to allow some operation you can mention operation name as like, allowed_operations="upload,download". Note: seprated by comma(,). Default: *
az: * bütün əməliyyatlar üçün və bəzi əməliyyatlara icazə vermək üçün əməliyyat adını, allow_operations="yüklə, endir" kimi qeyd edə bilərsiniz. Qeyd: vergül(,) ilə ayrılır. Defolt: *

en: File Operations List:
az: Fayl əməliyyatları siyahısı:

en: Make directory or folder
az: Dizin və ya qovluq yaradın

en: Make file
az: Fayl edin

en: Rename a file or folder
az: Bir faylı və ya qovluğu dəyişdirin

en: Duplicate or clone a folder or file
az: Bir qovluğu və ya dosyanı kopyalayın və ya klonlayın

en: Paste a file or folder
az: Bir faylı və ya qovluğu yapışdırın

en: Ban
az: Qadağa

en: To make a archive or zip
az: Arxiv və ya zip etmək

en: Extract archive or zipped file
az: Arxivi və ya sıxılmış faylı çıxarın

en: Copy files or folders
az: Faylları və ya qovluqları kopyalayın

en: Simple cut a file or folder
az: Sadə bir fayl və ya qovluq kəsdi

en: Edit a file
az: Bir faylı redaktə edin

en: Remove or delete files and folders
az: Faylları və qovluqları silin və ya silin

en: Download files
az: Faylları yükləyin

en: Upload files
az: Faylları yükləyin

en: Search things
az: Şeyi axtarın

en: Info of file
az: Fayl haqqında məlumat

en: Help
az: Kömək edin

en: ->  It will ban particular users by just putting their ids seprated by commas(,). If user is Ban then they will not able to access wp file manager on front end.
az: -> Şəxsi identifikatorlarını vergüllə (,) ayıraraq xüsusi istifadəçiləri qadağan edəcəkdir. İstifadəçi qadağandırsa, əvvəldən wp fayl menecerinə daxil ola bilməyəcəklər.

en: -> Filemanager UI View. Default: grid
az: -> Filemanager UI Görünüşü. Varsayılan: şəbəkə

en: -> File Modified or Create date format. Default: d M, Y h:i A
az: -> Dəyişdirilmiş Fayl və ya tarix formatı yaradın. Varsayılan: d M, Y h: i A

en: -> File manager Language. Default: English(en)
az: -> Fayl meneceri dili. Varsayılan: İngilis dili (az)

en: -> File Manager Theme. Default: Light
az: -> Fayl Meneceri Teması. Varsayılan: Yüngül

en: File Manager - System Properties
az: Fayl meneceri - Sistem xüsusiyyətləri

en: PHP version
az: PHP versiyası

en: Maximum file upload size (upload_max_filesize)
az: Maksimum fayl yükləmə ölçüsü (upload_max_filesize)

en: Post maximum file upload size (post_max_size)
az: Maksimum fayl yükləmə ölçüsünü göndərin (post_max_size)

en: Memory Limit (memory_limit)
az: Yaddaş Limiti (memory_limit)

en: Timeout (max_execution_time)
az: Təminat (max_execution_time)

en: Browser and OS (HTTP_USER_AGENT)
az: Brauzer və OS (HTTP_USER_AGENT)

en: Change Theme Here:
az: Mövzunu dəyişdirin:

en: Default
az: Defolt

en: Dark
az: Qaranlıq

en: Light
az: İşıq

en: Gray
az: Boz

en: Welcome to File Manager
az: Fayl menecerinə xoş gəlmisiniz

en: We love making new friends! Subscribe below and we promise to
        keep you up-to-date with our latest new plugins, updates,
        awesome deals and a few special offers.
az: Yeni dostlar qazanmağı sevirik! Aşağıdakı abunə olun və söz veririk
        ən son yeni eklentilərimizi, yeniləmələrimizi,
        zəhmli sövdələşmələr və bir neçə xüsusi təklif.

en: Please Enter First Name.
az: Zəhmət olmasa Adınızı daxil edin.

en: Please Enter Last Name.
az: Zəhmət olmasa soyadınızı daxil edin.

en: Please Enter Email Address.
az: Zəhmət olmasa elektron poçt ünvanınızı daxil edin.

en: Verify
az: Doğrulayın

en: No Thanks
az: Xeyr, təşəkkürlər

en: Terms of Service
az: Xidmət Şərtləri

en: Privacy Policy
az: Gizlilik Siyasəti

en: Saving...
az: Yadda saxlanır ...

en: OK
az: tamam
