WP File Manager - en to bg_BG translation catalogue (175 entries)

en: Themes backup restored successfully.
bg_BG: Архивирането на теми се възстанови успешно.

en: Unable to restore themes.
bg_BG: Темите не могат да бъдат възстановени.

en: Uploads backup restored successfully.
bg_BG: Архивите за качване са възстановени успешно.

en: Unable to restore uploads.
bg_BG: Качванията не могат да бъдат възстановени.

en: Others backup restored successfully.
bg_BG: Други резервни копия са възстановени успешно.

en: Unable to restore others.
bg_BG: Не може да се възстановят други.

en: Plugins backup restored successfully.
bg_BG: Архивирането на приставки е възстановено успешно.

en: Unable to restore plugins.
bg_BG: Приставките не могат да бъдат възстановени.

en: Database backup restored successfully.
bg_BG: Архивирането на база данни е възстановено успешно.

en: All Done
bg_BG: Готово

en: Unable to restore DB backup.
bg_BG: Не може да се възстанови резервно копие на DB.

en: Backups removed successfully!
bg_BG: Архивите бяха премахнати успешно!

en: Unable to removed backup!
bg_BG: Архивът не може да бъде премахнат!

en: Database backup done on date
bg_BG: Архивиране на базата данни направено на дата

en: Plugins backup done on date
bg_BG: Архивирането на приставки е направено на дата

en: Themes backup done on date
bg_BG: Архивирането на теми е направено на дата

en: Uploads backup done on date
bg_BG: Качва резервно копие, направено на дата

en: Others backup done on date
bg_BG: Други архивиране направено на дата

en: Logs
bg_BG: Дневници

en: No logs found!
bg_BG: Няма намерени дневници!

en: Nothing selected for backup
bg_BG: Нищо не е избрано за архивиране

en: Security Issue.
bg_BG: Проблем със сигурността.

en: Database backup done.
bg_BG: Архивирането на базата данни е извършено.

en: Unable to create database backup.
bg_BG: Не може да се създаде резервно копие на базата данни.

en: Plugins backup done.
bg_BG: Архивирането на плъгините е извършено.

en: Plugins backup failed.
bg_BG: Архивирането на плъгини не бе успешно.

en: Themes backup done.
bg_BG: Архивирането на теми е направено.

en: Themes backup failed.
bg_BG: Архивирането на теми не бе успешно.

en: Uploads backup done.
bg_BG: Архивирането на качванията е извършено.

en: Uploads backup failed.
bg_BG: Архивирането на качванията не бе успешно.

en: Others backup done.
bg_BG: Други архивиране е направено.

en: Others backup failed.
bg_BG: Архивирането на други бе неуспешно.

en: WP File Manager
bg_BG: WP файлов мениджър

en: Settings
bg_BG: Настройки

en: Preferences
bg_BG: Предпочитания

en: System Properties
bg_BG: Системни свойства

en: Shortcode - PRO
bg_BG: Кратък код - PRO

en: Backup/Restore
bg_BG: Архивиране/Възстановяване

en: Buy Pro
bg_BG: Купете Pro

en: Donate
bg_BG: Дарете

en: File doesn't exist to download.
bg_BG: Файлът не съществува за изтегляне.

en: Invalid Security Code.
bg_BG: Невалиден код за сигурност.

en: Missing backup id.
bg_BG: Липсва резервен идентификационен номер.

en: Missing parameter type.
bg_BG: Липсва тип параметър.

en: Missing required parameters.
bg_BG: Липсват необходимите параметри.

en: Error: Unable to restore backup because database backup is heavy in size. Please try to increase Maximum allowed size  from Preferences settings.
bg_BG: Грешка: Не може да се възстанови архивирането, тъй като архивирането на базата данни е голямо по размер. Моля, опитайте да увеличите максималния разрешен размер от настройките за предпочитания.

en: Select backup(s) to delete!
bg_BG: Изберете резервно(и) копие(и) за изтриване!

en: Are you sure want to remove selected backup(s)?
bg_BG: Наистина ли искате да премахнете избраните архиви?

en: Backup is running, please wait
bg_BG: Архивирането работи, моля, изчакайте

en: Restore is running, please wait
bg_BG: Възстановяването тече, моля, изчакайте

en: Nothing selected for backup.
bg_BG: Нищо не е избрано за архивиране.

en: WP File Manager - Backup/Restore
bg_BG: WP файлов мениджър - Архивиране / Възстановяване

en: Backup Options:
bg_BG: Опции за архивиране:

en: Database Backup
bg_BG: Архивиране на база данни

en: Files Backup
bg_BG: Архивиране на файлове

en: Plugins
bg_BG: Приставки

en: Themes
bg_BG: Теми

en: Uploads
bg_BG: Качвания

en: Others (Any other directories found inside wp-content)
bg_BG: Други (Всички други директории, намерени във wp-content)

en: Backup Now
bg_BG: Архивиране сега

en: Time now
bg_BG: Време сега

en: SUCCESS
bg_BG: УСПЕХ

en: Backup successfully deleted.
bg_BG: Архивирането е успешно изтрито.

en: Ok
bg_BG: Добре

en: DELETE FILES
bg_BG: ИЗТРИЙ ФАЙЛОВЕТЕ

en: Are you sure you want to delete this backup?
bg_BG: Наистина ли искате да изтриете този архив?

en: Cancel
bg_BG: Отказ

en: Confirm
bg_BG: Потвърдете

en: RESTORE FILES
bg_BG: ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ НА ФАЙЛОВЕ

en: Are you sure you want to restore this backup?
bg_BG: Наистина ли искате да възстановите това архивиране?

en: Last Log Message
bg_BG: Последно съобщение в дневника

en: The backup apparently succeeded and is now complete.
bg_BG: Архивирането очевидно е успяло и вече е завършено.

en: No log message
bg_BG: Няма регистрационно съобщение

en: Existing Backup(s)
bg_BG: Съществуващи резервни копия

en: Backup Date
bg_BG: Дата на архивиране

en: Backup data (click to download)
bg_BG: Архивиране на данни (щракнете за изтегляне)

en: Action
bg_BG: Действие

en: Today
bg_BG: Днес

en: Restore
bg_BG: Възстанови

en: Delete
bg_BG: Изтрий

en: View Log
bg_BG: Преглед на дневника

en: Currently no backup(s) found.
bg_BG: Понастоящем не са намерени резервни копия.

en: Actions upon selected backup(s)
bg_BG: Действия при избрани архиви

en: Select All
bg_BG: Избери всички

en: Deselect
bg_BG: Премахнете избора

en: Note:
bg_BG: Забележка:

en: Backup files will be under
bg_BG: Файловете за архивиране ще бъдат под

en: WP File Manager Contribution
bg_BG: Принос на WP файлов мениджър

en: Note: These are demo screenshots. Please buy File Manager pro to Logs functions.
bg_BG: Забележка: Това са демонстрационни екранни снимки. Моля, купете File Manager pro за функции Logs.

en: Click to Buy PRO
bg_BG: Кликнете, за да купите PRO

en: Buy PRO
bg_BG: Купете PRO

en: Edit Files Logs
bg_BG: Редактиране на регистрационни файлове

en: Download Files Logs
bg_BG: Изтеглете файлове с файлове

en: Upload Files Logs
bg_BG: Качване на файлове от дневници

en: Settings saved.
bg_BG: Настройките са запазени.

en: Dismiss this notice.
bg_BG: Отхвърлете това известие.

en: You have not made any changes to be saved.
bg_BG: Не сте направили промени, които да бъдат запазени.

en: Public Root Path
bg_BG: Обществен корен път

en: File Manager Root Path, you can change according to your choice.
bg_BG: Основен път на файловия мениджър, можете да промените според вашия избор.

en: Default:
bg_BG: По подразбиране:

en: Please change this carefully, wrong path can lead file manager plugin to go down.
bg_BG: Моля, променете това внимателно, грешният път може да доведе до слизане на приставката за файлов мениджър.

en: Enable Trash?
bg_BG: Активиране на кошчето?

en: After enable trash, your files will go to trash folder.
bg_BG: След активиране на кошчето вашите файлове ще отидат в папката за боклук.

en: Enable Files Upload to Media Library?
bg_BG: Активиране на качването на файлове в медийната библиотека?

en: After enabling this all files will go to media library.
bg_BG: След като активирате това, всички файлове ще отидат в медийната библиотека.

en: Maximum allowed size at the time of database backup restore.
bg_BG: Максимално позволен размер към момента на възстановяване на резервно копие на базата данни.

en: Please increase field value if you are getting error message at the time of backup restore.
bg_BG: Моля, увеличете стойността на полето, ако получавате съобщение за грешка по време на възстановяване на резервно копие.

en: Save Changes
bg_BG: Запазите промените

en: Settings - General
bg_BG: Настройки - Общи

en: Note: This is just a demo screenshot. To get settings please buy our pro version.
bg_BG: Забележка: Това е само демонстрационна екранна снимка. За да получите настройки, моля, купете нашата професионална версия.

en: Here admin can give access to user roles to use filemanager. Admin can set Default Access Folder and also control upload size of filemanager.
bg_BG: Тук администраторът може да даде достъп до потребителски роли, за да използва файловия мениджър. Администраторът може да зададе папка по подразбиране и да контролира размера на качването на файловия мениджър.

en: Settings - Code-editor
bg_BG: Настройки - редактор на код

en: File Manager has a code editor with multiple themes. You can select any theme for code editor. It will display when you edit any file. Also you can allow fullscreen mode of code editor.
bg_BG: File Manager има редактор на код с множество теми. Можете да изберете всяка тема за редактор на код. Той ще се покаже, когато редактирате всеки файл. Също така можете да разрешите цял екран режим на редактор на код.

en: Code-editor View
bg_BG: Изглед на редактор на код

en: Settings - User Restrictions
bg_BG: Настройки - Потребителски ограничения

en: Admin can restrict actions of any user. Also hide files and folders and can set different - different folders paths for different users.
bg_BG: Администраторът може да ограничи действията на всеки потребител. Също така скривайте файлове и папки и можете да задавате различни - различни пътища на папки за различни потребители.

en: Settings - User Role Restrictions
bg_BG: Настройки - Ограничения на потребителските роли

en: Admin can restrict actions of any userrole. Also hide files and folders and can set different - different folders paths for different users roles.
bg_BG: Администраторът може да ограничи действията на всяка потребителска роля. Също така скривайте файлове и папки и можете да зададете различни - различни пътища на папки за различни роли на потребители.

en: File Manager - Shortcode
bg_BG: Файлов диспечер - Кратък код

en: USE:
bg_BG: УПОТРЕБА:

en: It will show file manager on front end. You can control all settings from file manager settings. It will work same as backend WP File Manager.
bg_BG: Той ще покаже файлов мениджър на предния край. Можете да контролирате всички настройки от настройките на файловия мениджър. Той ще работи по същия начин като бекенд WP файлов мениджър.

en: It will show file manager on front end. But only Administrator can access it and will control from file manager settings.
bg_BG: Той ще покаже файлов мениджър на предния край. Но само администраторът има достъп до него и ще контролира от настройките на файловия мениджър.

en: Parameters:
bg_BG: Параметри:

en: It will allow all roles to access file manager on front end or You can simple use for particular user roles as like allowed_roles="editor,author" (seprated by comma(,))
bg_BG: Това ще позволи на всички роли да имат достъп до файловия мениджър в предния край или можете просто да използвате за конкретни потребителски роли, като например allowed_roles="editor,author" (разделен със запетая (,))

en: Here "test" is the name of folder which is located on root directory, or you can give path for sub folders as like "wp-content/plugins". If leave blank or empty it will access all folders on root directory. Default: Root directory
bg_BG: Тук "test" е името на папката, която се намира в основната директория, или можете да дадете път за подпапки като "wp-content/plugins". Ако оставите празно или празно, ще има достъп до всички папки в основната директория. По подразбиране: Основна директория

en: for access to write files permissions, note: true/false, default: false
bg_BG: за достъп до разрешения за запис на файлове, забележка: true/false, по подразбиране: false

en: for access to read files permission, note: true/false, default: true
bg_BG: за достъп до разрешение за четене на файлове, забележка: true/false, по подразбиране: true

en: it will hide mentioned here. Note: seprated by comma(,). Default: Null
bg_BG: ще скрие споменатото тук. Забележка: разделено със запетая (,). По подразбиране: нула

en: It will lock mentioned in commas. you can lock more as like ".php,.css,.js" etc. Default: Null
bg_BG: Ще се заключи, споменато със запетаи. можете да заключите повече като ".php,.css,.js" и т.н. По подразбиране: Null

en: * for all operations and to allow some operation you can mention operation name as like, allowed_operations="upload,download". Note: seprated by comma(,). Default: *
bg_BG: * за всички операции и за да разрешите някои операции, можете да споменете име на операцията като, allowed_operations="качване, изтегляне". Забележка: разделено със запетая (,). По подразбиране: *

en: File Operations List:
bg_BG: Списък с операции с файлове:

en: Make directory or folder
bg_BG: Направете директория или папка

en: Make file
bg_BG: Направете файл

en: Rename a file or folder
bg_BG: Преименувайте файл или папка

en: Duplicate or clone a folder or file
bg_BG: Дублирайте или клонирайте папка или файл

en: Paste a file or folder
bg_BG: Поставете файл или папка

en: Ban
bg_BG: Забрана

en: To make a archive or zip
bg_BG: За да направите архив или цип

en: Copy files or folders
bg_BG: Копирайте файлове или папки

en: Simple cut a file or folder
bg_BG: Просто изрежете файл или папка

en: Edit a file
bg_BG: Редактирайте файл

en: Remove or delete files and folders
bg_BG: Премахване или изтриване на файлове и папки

en: Download files
bg_BG: Изтеглете файлове

en: Upload files
bg_BG: Качване на файлове

en: Search things
bg_BG: Търсете неща

en: Info of file
bg_BG: Информация за файла

en: Help
bg_BG: Помогне

en: ->  It will ban particular users by just putting their ids seprated by commas(,). If user is Ban then they will not able to access wp file manager on front end.
bg_BG: -> Ще забрани определени потребители, като просто постави техните идентификатори, разделени със запетаи (,). Ако потребителят е Бан, той няма да има достъп до wp файлов мениджър отпред.

en: -> Filemanager UI View. Default: grid
bg_BG: -> Изглед на потребителския интерфейс на Filemanager. По подразбиране: мрежа

en: -> File Modified or Create date format. Default: d M, Y h:i A
bg_BG: -> File Modified или Create date format. По подразбиране: d M, Y h: i A

en: -> File manager Language. Default: English(en)
bg_BG: -> Език на файловия мениджър. По подразбиране: английски (bg)

en: -> File Manager Theme. Default: Light
bg_BG: -> Тема на файловия мениджър. По подразбиране: Светлина

en: File Manager - System Properties
bg_BG: Файлов диспечер - Свойства на системата

en: PHP version
bg_BG: PHP версия

en: Maximum file upload size (upload_max_filesize)
bg_BG: Максимален размер на файла за качване (upload_max_filesize)

en: Post maximum file upload size (post_max_size)
bg_BG: Публикувайте максимален размер на файла за качване (post_max_size)

en: Memory Limit (memory_limit)
bg_BG: Ограничение на паметта (memory_limit)

en: Timeout (max_execution_time)
bg_BG: Време за изчакване (max_execution_time)

en: Browser and OS (HTTP_USER_AGENT)
bg_BG: Браузър и ОС (HTTP_USER_AGENT)

en: Change Theme Here:
bg_BG: Промяна на темата тук:

en: Default
bg_BG: По подразбиране

en: Dark
bg_BG: Тъмно

en: Light
bg_BG: Светлина

en: Gray
bg_BG: Сиво

en: Welcome to File Manager
bg_BG: Добре дошли във File Manager

en: We love making new friends! Subscribe below and we promise to
        keep you up-to-date with our latest new plugins, updates,
        awesome deals and a few special offers.
bg_BG: Обичаме да създаваме нови приятели! Абонирайте се по-долу и ние обещаваме
        Ви информираме за последните ни нови плъгини, актуализации,
        страхотни оферти и няколко специални оферти.

en: Please Enter First Name.
bg_BG: Моля, въведете Име.

en: Please Enter Last Name.
bg_BG: Моля, въведете фамилно име.

en: Please Enter Email Address.
bg_BG: Моля, въведете имейл адрес.

en: Verify
bg_BG: Проверете

en: No Thanks
bg_BG: Не благодаря

en: Terms of Service
bg_BG: Условия за ползване

en: Privacy Policy
bg_BG: Политика за поверителност

en: Saving...
bg_BG: Запазва се ...

en: OK
bg_BG: Добре
