Theme Editor - en to ms_MY translation catalogue (176 entries)

en: Themes backup restored successfully.
ms_MY: Sandaran tema berjaya dipulihkan.

en: Unable to restore themes.
ms_MY: Tidak dapat memulihkan tema.

en: Uploads backup restored successfully.
ms_MY: Sandaran muat naik berjaya dipulihkan.

en: Unable to restore uploads.
ms_MY: Tidak dapat memulihkan muat naik.

en: Others backup restored successfully.
ms_MY: Sandaran yang lain berjaya dipulihkan.

en: Unable to restore others.
ms_MY: Tidak dapat memulihkan orang lain.

en: Plugins backup restored successfully.
ms_MY: Sandaran pemalam berjaya dipulihkan.

en: Unable to restore plugins.
ms_MY: Tidak dapat memulihkan pemalam.

en: Database backup restored successfully.
ms_MY: Sandaran pangkalan data berjaya dipulihkan.

en: All Done
ms_MY: Semua Selesai

en: Unable to restore DB backup.
ms_MY: Tidak dapat memulihkan sandaran DB.

en: Backups removed successfully!
ms_MY: Sandaran berjaya dikeluarkan!

en: Unable to removed backup!
ms_MY: Tidak dapat mengeluarkan sandaran!

en: Database backup done on date
ms_MY: Sandaran pangkalan data dilakukan pada tarikh

en: Plugins backup done on date
ms_MY: Sandaran pemalam dilakukan pada tarikh

en: Themes backup done on date
ms_MY: Pencadangan tema dilakukan pada tarikh

en: Uploads backup done on date
ms_MY: Muat naik sandaran dilakukan pada tarikh

en: Others backup done on date
ms_MY: Sandaran yang lain dilakukan pada tarikh

en: Logs
ms_MY: balak

en: No logs found!
ms_MY: Log tidak dijumpai!

en: Nothing selected for backup
ms_MY: Tiada apa-apa yang dipilih untuk sandaran

en: Security Issue.
ms_MY: Isu Keselamatan.

en: Database backup done.
ms_MY: Sandaran pangkalan data selesai.

en: Unable to create database backup.
ms_MY: Tidak dapat membuat sandaran pangkalan data.

en: Plugins backup done.
ms_MY: Sandaran pemalam selesai.

en: Plugins backup failed.
ms_MY: Sandaran pemalam gagal.

en: Themes backup done.
ms_MY: Sandaran tema selesai.

en: Themes backup failed.
ms_MY: Sandaran tema gagal.

en: Uploads backup done.
ms_MY: Muat naik sandaran selesai.

en: Uploads backup failed.
ms_MY: Sandaran muat naik gagal.

en: Others backup done.
ms_MY: Sandaran yang lain selesai.

en: Others backup failed.
ms_MY: Sandaran yang lain gagal.

en: WP File Manager
ms_MY: Pengurus Fail WP

en: Settings
ms_MY: Tetapan

en: Preferences
ms_MY: Keutamaan

en: System Properties
ms_MY: Sifat Sistem

en: Shortcode - PRO
ms_MY: Kod pendek - PRO

en: Backup/Restore
ms_MY: Sandaran/Pulihkan

en: Buy Pro
ms_MY: Beli Pro

en: Donate
ms_MY: Sumbang

en: File doesn't exist to download.
ms_MY: Fail tidak wujud untuk dimuat turun.

en: Invalid Security Code.
ms_MY: Kod Keselamatan Tidak Sah.

en: Missing backup id.
ms_MY: Id sandaran tiada.

en: Missing parameter type.
ms_MY: Jenis parameter tiada.

en: Missing required parameters.
ms_MY: Parameter yang diperlukan tidak ada.

en: Error: Unable to restore backup because database backup is heavy in size. Please try to increase Maximum allowed size  from Preferences settings.
ms_MY: Ralat: Tidak dapat memulihkan sandaran kerana sandaran pangkalan data bersaiz berat. Sila cuba tingkatkan saiz Maksimum yang dibenarkan daripada tetapan Keutamaan.

en: Select backup(s) to delete!
ms_MY: Pilih sandaran untuk dipadamkan!

en: Are you sure want to remove selected backup(s)?
ms_MY: Adakah anda pasti mahu membuang sandaran yang dipilih?

en: Backup is running, please wait
ms_MY: Sandaran sedang berjalan, sila tunggu

en: Restore is running, please wait
ms_MY: Pemulihan sedang berjalan, sila tunggu

en: Nothing selected for backup.
ms_MY: Tiada apa-apa yang dipilih untuk sandaran.

en: WP File Manager - Backup/Restore
ms_MY: Pengurus Fail WP - Sandaran / Pulihkan

en: Backup Options:
ms_MY: Pilihan Sandaran:

en: Database Backup
ms_MY: Sandaran Pangkalan Data

en: Files Backup
ms_MY: Sandaran Fail

en: Plugins
ms_MY: Pemalam

en: Themes
ms_MY: Tema

en: Uploads
ms_MY: Muat naik

en: Others (Any other directories found inside wp-content)
ms_MY: Lain-lain (Sebarang direktori lain terdapat di dalam wp-content)

en: Backup Now
ms_MY: Sandarkan Sekarang

en: Time now
ms_MY: Masa sekarang

en: SUCCESS
ms_MY: KEJAYAAN

en: Backup successfully deleted.
ms_MY: Sandaran berjaya dipadamkan.

en: Ok
ms_MY: Okey

en: DELETE FILES
ms_MY: HAPUS FILES

en: Are you sure you want to delete this backup?
ms_MY: Adakah anda pasti mahu memadamkan sandaran ini?

en: Cancel
ms_MY: Batal

en: Confirm
ms_MY: Sahkan

en: RESTORE FILES
ms_MY: KEMBALIKAN FIL

en: Are you sure you want to restore this backup?
ms_MY: Adakah anda pasti mahu memulihkan sandaran ini?

en: Last Log Message
ms_MY: Mesej Log Terakhir

en: The backup apparently succeeded and is now complete.
ms_MY: Sandaran nampaknya berjaya dan kini lengkap.

en: No log message
ms_MY: Tiada mesej log

en: Existing Backup(s)
ms_MY: Sandaran Sedia Ada

en: Backup Date
ms_MY: Tarikh Sandaran

en: Backup data (click to download)
ms_MY: Data sandaran (klik untuk memuat turun)

en: Action
ms_MY: Tindakan

en: Today
ms_MY: Hari ini

en: Restore
ms_MY: Pulihkan

en: Delete
ms_MY: Padam

en: View Log
ms_MY: Lihat Log

en: Currently no backup(s) found.
ms_MY: Buat masa ini tidak ada sandaran.

en: Actions upon selected backup(s)
ms_MY: Tindakan apabila sandaran terpilih

en: Select All
ms_MY: Pilih semua

en: Deselect
ms_MY: Nyahpilih

en: Note:
ms_MY: Nota:

en: Backup files will be under
ms_MY: Fail sandaran akan berada di bawah

en: WP File Manager Contribution
ms_MY: Sumbangan Pengurus Fail WP

en: Note: These are demo screenshots. Please buy File Manager pro to Logs functions.
ms_MY: Nota: Ini adalah tangkapan skrin demo. Sila beli fungsi Pengurus Fail pro ke Log.

en: Click to Buy PRO
ms_MY: Klik untuk Beli PRO

en: Buy PRO
ms_MY: Beli PRO

en: Edit Files Logs
ms_MY: Sunting Fail Log

en: Download Files Logs
ms_MY: Muat turun Log Fail

en: Upload Files Logs
ms_MY: Muat Naik Log Fail

en: Settings saved.
ms_MY: Tetapan disimpan.

en: Dismiss this notice.
ms_MY: Ketepikan notis ini.

en: You have not made any changes to be saved.
ms_MY: Anda belum membuat perubahan untuk disimpan.

en: Public Root Path
ms_MY: Laluan Akar Awam

en: File Manager Root Path, you can change according to your choice.
ms_MY: Laluan Akar Pengurus Fail, anda boleh menukar mengikut pilihan anda.

en: Default:
ms_MY: Lalai:

en: Please change this carefully, wrong path can lead file manager plugin to go down.
ms_MY: Tolong ubah ini dengan berhati-hati, jalan yang salah boleh menyebabkan pemalam pengurus fail turun.

en: Enable Trash?
ms_MY: Dayakan Sampah?

en: After enable trash, your files will go to trash folder.
ms_MY: Setelah mengaktifkan sampah, fail anda akan masuk ke folder sampah.

en: Enable Files Upload to Media Library?
ms_MY: Dayakan Muat Naik Fail ke Perpustakaan Media?

en: After enabling this all files will go to media library.
ms_MY: Setelah mengaktifkan ini semua fail akan masuk ke perpustakaan media.

en: Maximum allowed size at the time of database backup restore.
ms_MY: Saiz maksimum yang dibenarkan pada masa pemulihan sandaran pangkalan data.

en: Please increase field value if you are getting error message at the time of backup restore.
ms_MY: Sila tingkatkan nilai medan jika anda mendapat mesej ralat pada masa pemulihan sandaran.

en: Save Changes
ms_MY: Simpan Perubahan

en: Settings - General
ms_MY: Tetapan - Umum

en: Note: This is just a demo screenshot. To get settings please buy our pro version.
ms_MY: Nota: Ini hanya tangkapan skrin demo. Untuk mendapatkan tetapan sila beli versi pro kami.

en: Here admin can give access to user roles to use filemanager. Admin can set Default Access Folder and also control upload size of filemanager.
ms_MY: Di sini admin dapat memberi akses kepada peranan pengguna untuk menggunakan filemanager. Admin boleh menetapkan Folder Akses Lalai dan juga mengawal ukuran muat naik filemanager.

en: Settings - Code-editor
ms_MY: Tetapan - Penyunting kod

en: File Manager has a code editor with multiple themes. You can select any theme for code editor. It will display when you edit any file. Also you can allow fullscreen mode of code editor.
ms_MY: Pengurus Fail mempunyai penyunting kod dengan pelbagai tema. Anda boleh memilih mana-mana tema untuk penyunting kod. Ia akan dipaparkan semasa anda mengedit fail apa pun. Anda juga boleh membenarkan mod skrin penuh penyunting kod.

en: Code-editor View
ms_MY: Paparan editor kod

en: Settings - User Restrictions
ms_MY: Tetapan - Sekatan Pengguna

en: Admin can restrict actions of any user. Also hide files and folders and can set different - different folders paths for different users.
ms_MY: Pentadbir boleh menyekat tindakan mana-mana pengguna. Sembunyikan juga fail dan folder dan boleh menetapkan jalur folder yang berbeza untuk pengguna yang berbeza.

en: Settings - User Role Restrictions
ms_MY: Tetapan - Sekatan Peranan Pengguna

en: Admin can restrict actions of any userrole. Also hide files and folders and can set different - different folders paths for different users roles.
ms_MY: Pentadbir boleh menyekat tindakan mana-mana pengguna. Sembunyikan juga fail dan folder dan boleh tetapkan jalur folder yang berbeza untuk peranan pengguna yang berbeza.

en: File Manager - Shortcode
ms_MY: Pengurus Fail - Kod Pendek

en: USE:
ms_MY: GUNAKAN:

en: It will show file manager on front end. You can control all settings from file manager settings. It will work same as backend WP File Manager.
ms_MY: Ia akan menunjukkan pengurus fail di bahagian hadapan. Anda boleh mengawal semua tetapan daripada tetapan pengurus fail. Ia akan berfungsi sama seperti Pengurus Fail WP belakang.

en: It will show file manager on front end. But only Administrator can access it and will control from file manager settings.
ms_MY: Ia akan menunjukkan pengurus fail di bahagian hadapan. Tetapi hanya Pentadbir boleh mengaksesnya dan akan mengawal dari tetapan pengurus fail.

en: Parameters:
ms_MY: Parameter:

en: It will allow all roles to access file manager on front end or You can simple use for particular user roles as like allowed_roles="editor,author" (seprated by comma(,))
ms_MY: Ia akan membenarkan semua peranan untuk mengakses pengurus fail di bahagian hadapan atau Anda boleh menggunakan mudah untuk peranan pengguna tertentu seperti dibenarkan_roles="editor,author" (dipisahkan dengan koma(,))

en: Here "test" is the name of folder which is located on root directory, or you can give path for sub folders as like "wp-content/plugins". If leave blank or empty it will access all folders on root directory. Default: Root directory
ms_MY: Di sini "ujian" ialah nama folder yang terletak pada direktori akar, atau anda boleh memberikan laluan untuk sub folder seperti "wp-content/plugins". Jika dibiarkan kosong atau kosong ia akan mengakses semua folder pada direktori akar. Lalai: Direktori akar

en: for access to write files permissions, note: true/false, default: false
ms_MY: untuk akses untuk menulis kebenaran fail, nota: benar/salah, lalai: palsu

en: for access to read files permission, note: true/false, default: true
ms_MY: untuk kebenaran akses membaca fail, nota: benar/salah, lalai: benar

en: it will hide mentioned here. Note: seprated by comma(,). Default: Null
ms_MY: ia akan menyembunyikan yang disebut di sini. Nota: dipisahkan dengan koma(,). Lalai: Null

en: It will lock mentioned in commas. you can lock more as like ".php,.css,.js" etc. Default: Null
ms_MY: Ia akan mengunci yang disebut dalam koma. anda boleh mengunci lebih banyak seperti ".php,.css,.js" dsb. Lalai: Null

en: * for all operations and to allow some operation you can mention operation name as like, allowed_operations="upload,download". Note: seprated by comma(,). Default: *
ms_MY: * untuk semua operasi dan untuk membenarkan beberapa operasi anda boleh menyebut nama operasi seperti, allowed_operations="upload,download". Nota: dipisahkan dengan koma(,). Lalai: *

en: File Operations List:
ms_MY: Senarai Operasi Fail:

en: Make directory or folder
ms_MY: Buat direktori atau folder

en: Make file
ms_MY: Buat fail

en: Rename a file or folder
ms_MY: Namakan semula fail atau folder

en: Duplicate or clone a folder or file
ms_MY: Gandakan atau klon folder atau fail

en: Paste a file or folder
ms_MY: Tampal fail atau folder

en: Ban
ms_MY: Larangan

en: To make a archive or zip
ms_MY: Untuk membuat arkib atau zip

en: Extract archive or zipped file
ms_MY: Ekstrak fail arkib atau zip

en: Copy files or folders
ms_MY: Salin fail atau folder

en: Simple cut a file or folder
ms_MY: Potong fail atau folder dengan mudah

en: Edit a file
ms_MY: Edit fail

en: Remove or delete files and folders
ms_MY: Keluarkan atau hapus fail dan folder

en: Download files
ms_MY: Muat turun fail

en: Upload files
ms_MY: Memuat naik fail

en: Search things
ms_MY: Cari barang

en: Info of file
ms_MY: Maklumat fail

en: Help
ms_MY: Tolonglah

en: ->  It will ban particular users by just putting their ids seprated by commas(,). If user is Ban then they will not able to access wp file manager on front end.
ms_MY: -> Ini akan melarang pengguna tertentu dengan hanya meletakkan ID mereka dengan tanda koma (,). Sekiranya pengguna adalah Ban maka mereka tidak akan dapat mengakses pengurus fail wp di bahagian depan.

en: -> Filemanager UI View. Default: grid
ms_MY: -> Paparan UI Filemanager. Lalai: grid

en: -> File Modified or Create date format. Default: d M, Y h:i A
ms_MY: -> Fail diubah suai atau Buat format tarikh. Lalai: d M, Y h:i A

en: -> File manager Language. Default: English(en)
ms_MY: -> Bahasa pengurus fail. Lalai: English(en)

en: -> File Manager Theme. Default: Light
ms_MY: -> Tema Pengurus Fail. Lalai: Light

en: File Manager - System Properties
ms_MY: Pengurus Fail - Sifat Sistem

en: PHP version
ms_MY: Versi PHP

en: Maximum file upload size (upload_max_filesize)
ms_MY: Saiz muat naik fail maksimum (upload_max_filesize)

en: Post maximum file upload size (post_max_size)
ms_MY: Hantar saiz muat naik fail maksimum (post_max_size)

en: Memory Limit (memory_limit)
ms_MY: Had Memori (memory_limit)

en: Timeout (max_execution_time)
ms_MY: Waktu tamat (max_execution_time)

en: Browser and OS (HTTP_USER_AGENT)
ms_MY: Penyemak Imbas dan OS (HTTP_USER_AGENT)

en: Change Theme Here:
ms_MY: Tukar Tema Di Sini:

en: Default
ms_MY: Lalai

en: Dark
ms_MY: Gelap

en: Light
ms_MY: Cahaya

en: Gray
ms_MY: Kelabu

en: Welcome to File Manager
ms_MY: Selamat datang ke Pengurus Fail

en: We love making new friends! Subscribe below and we promise to
        keep you up-to-date with our latest new plugins, updates,
        awesome deals and a few special offers.
ms_MY: Kami gemar membuat rakan baru! Langgan di bawah dan kami berjanji untuk
        membuat anda terkini dengan plugin, kemas kini baru kami yang terkini,
        tawaran hebat dan beberapa tawaran istimewa.

en: Please Enter First Name.
ms_MY: Sila Masukkan Nama Depan.

en: Please Enter Last Name.
ms_MY: Sila Masukkan Nama Akhir.

en: Please Enter Email Address.
ms_MY: Sila Masukkan Alamat E-mel.

en: Verify
ms_MY: Sahkan

en: No Thanks
ms_MY: Tidak, Terima kasih

en: Terms of Service
ms_MY: Syarat Perkhidmatan

en: Privacy Policy
ms_MY: Dasar Privasi

en: Saving...
ms_MY: Menyimpan ...

en: OK
ms_MY: okey
