WP File Manager - en to fi translation catalogue (174 entries)

en: Themes backup restored successfully.
fi: Teemojen varmuuskopiointi onnistui.

en: Unable to restore themes.
fi: Teemoja ei voi palauttaa.

en: Uploads backup restored successfully.
fi: Latausten varmuuskopiointi onnistui.

en: Unable to restore uploads.
fi: Lähetyksiä ei voi palauttaa.

en: Others backup restored successfully.
fi: Toisten varmuuskopiointi on palautettu.

en: Unable to restore others.
fi: Muita ei voi palauttaa.

en: Plugins backup restored successfully.
fi: Laajennusten varmuuskopiointi onnistui.

en: Unable to restore plugins.
fi: Laajennuksia ei voi palauttaa.

en: Database backup restored successfully.
fi: Tietokannan varmuuskopiointi onnistui.

en: All Done
fi: Valmista

en: Unable to restore DB backup.
fi: Tietokannan varmuuskopiota ei voi palauttaa.

en: Backups removed successfully!
fi: Varmuuskopiot poistettu!

en: Unable to removed backup!
fi: Varmuuskopiota ei voitu poistaa!

en: Database backup done on date
fi: Tietokannan varmuuskopiointi on tehty

en: Plugins backup done on date
fi: Laajennusten varmuuskopiointi on tehty

en: Themes backup done on date
fi: Teemojen varmuuskopiointi on tehty

en: Uploads backup done on date
fi: Latausten varmuuskopiointi on tehty

en: Others backup done on date
fi: Toiset varmuuskopiointi on tehty

en: Logs
fi: Lokit

en: No logs found!
fi: Lokeja ei löytynyt!

en: Nothing selected for backup
fi: Varmuuskopiointiin ei ole valittu mitään

en: Security Issue.
fi: Turvallisuuskysymys.

en: Database backup done.
fi: Tietokannan varmuuskopiointi tehty.

en: Unable to create database backup.
fi: Tietokannan varmuuskopion luominen epäonnistui.

en: Plugins backup done.
fi: Lisäosien varmuuskopiointi tehty.

en: Plugins backup failed.
fi: Lisäosien varmuuskopiointi epäonnistui.

en: Themes backup done.
fi: Teeman varmuuskopiointi tehty.

en: Themes backup failed.
fi: Teeman varmuuskopiointi epäonnistui.

en: Uploads backup done.
fi: Latausten varmuuskopiointi tehty.

en: Uploads backup failed.
fi: Latausten varmuuskopiointi epäonnistui.

en: Others backup done.
fi: Muut varmuuskopiot tehty.

en: Others backup failed.
fi: Muiden varmuuskopiointi epäonnistui.

en: WP File Manager
fi: WP-tiedostojen hallinta

en: Settings
fi: asetukset

en: Preferences
fi: prefrenssit

en: System Properties
fi: Järjestelmän ominaisuudet

en: Shortcode - PRO
fi: Lyhytkoodi - PRO

en: Backup/Restore
fi: Varmuuskopio

en: Buy Pro
fi: Osta Pro

en: Donate
fi: Lahjoittaa

en: File doesn't exist to download.
fi: Tiedostoa ei ole ladattavissa.

en: Invalid Security Code.
fi: Virheellinen turvakoodi.

en: Missing backup id.
fi: Varmuuskopiotunnus puuttuu.

en: Missing parameter type.
fi: Parametrityyppi puuttuu.

en: Missing required parameters.
fi: Vaaditut parametrit puuttuvat.

en: Error: Unable to restore backup because database backup is heavy in size. Please try to increase Maximum allowed size  from Preferences settings.
fi: Virhe: Varmuuskopiota ei voida palauttaa, koska tietokannan varmuuskopio on kooltaan suuri. Yritä suurentaa Suurin sallittu koko Asetukset-asetuksista.

en: Select backup(s) to delete!
fi: Valitse poistettavat varmuuskopiot!

en: Are you sure want to remove selected backup(s)?
fi: Haluatko varmasti poistaa valitut varmuuskopiot?

en: Backup is running, please wait
fi: Varmuuskopiointi on käynnissä, odota

en: Restore is running, please wait
fi: Palautus on käynnissä, odota

en: Nothing selected for backup.
fi: Varmuuskopiointiin ei ole valittu mitään.

en: WP File Manager - Backup/Restore
fi: WP tiedostonhallinta - Varmuuskopiointi / palautus

en: Backup Options:
fi: Varmuuskopiointivaihtoehdot:

en: Database Backup
fi: Tietokannan varmuuskopiointi

en: Files Backup
fi: Tiedostojen varmuuskopiointi

en: Plugins
fi: Laajennukset

en: Themes
fi: Teemat

en: Uploads
fi: Lataukset

en: Others (Any other directories found inside wp-content)
fi: Muut (muut hakemistot, jotka löytyvät wp-sisällöstä)

en: Backup Now
fi: Varmuuskopioi nyt

en: Time now
fi: Aika Nyt

en: SUCCESS
fi: MENESTYS

en: Backup successfully deleted.
fi: Varmuuskopiointi poistettu.

en: DELETE FILES
fi: POISTA TIEDOSTOT

en: Are you sure you want to delete this backup?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän varmuuskopion?

en: Cancel
fi: Peruuttaa

en: Confirm
fi: Vahvistaa

en: RESTORE FILES
fi: PALAUTA TIEDOSTOT

en: Are you sure you want to restore this backup?
fi: Haluatko varmasti palauttaa tämän varmuuskopion?

en: Last Log Message
fi: Viimeinen lokiviesti

en: The backup apparently succeeded and is now complete.
fi: Varmuuskopiointi onnistui ilmeisesti ja on nyt valmis.

en: No log message
fi: Ei lokiviestiä

en: Existing Backup(s)
fi: Olemassa olevat varmuuskopiot

en: Backup Date
fi: Varmuuskopiointipäivä

en: Backup data (click to download)
fi: Varmuuskopiotiedot (lataa napsauttamalla)

en: Action
fi: Toiminta

en: Today
fi: Tänään

en: Restore
fi: Palauttaa

en: Delete
fi: Poistaa

en: View Log
fi: Näytä loki

en: Currently no backup(s) found.
fi: Tällä hetkellä varmuuskopioita ei löydy.

en: Actions upon selected backup(s)
fi: Toimet valitun varmuuskopion jälkeen

en: Select All
fi: Valitse kaikki

en: Deselect
fi: Poista valinta

en: Note:
fi: merkintä:

en: Backup files will be under
fi: Varmuuskopiotiedostot ovat alle

en: WP File Manager Contribution
fi: WP-tiedostojen hallinnan osallistuminen

en: Note: These are demo screenshots. Please buy File Manager pro to Logs functions.
fi: Huomaa: Nämä ovat esittelykuvakaappauksia. Osta File Manager pro to Logs -toiminnot.

en: Click to Buy PRO
fi: Napsauta ostaaksesi PRO

en: Buy PRO
fi: Osta PRO

en: Edit Files Logs
fi: Muokkaa tiedostolokeja

en: Download Files Logs
fi: Lataa tiedostolokit

en: Upload Files Logs
fi: Lähetä tiedostolokit

en: Settings saved.
fi: Asetukset Tallennettu.

en: Dismiss this notice.
fi: Hylkää tämä ilmoitus.

en: You have not made any changes to be saved.
fi: Et ole tehnyt mitään tallennettavia muutoksia.

en: Public Root Path
fi: Julkinen juuripolku

en: File Manager Root Path, you can change according to your choice.
fi: Tiedostonhallinnan juuripolku, voit muuttaa valintasi mukaan.

en: Default:
fi: Oletus:

en: Please change this carefully, wrong path can lead file manager plugin to go down.
fi: Muuta tätä varovasti, väärä polku voi johtaa tiedostojen hallinnan laajennukseen.

en: Enable Trash?
fi: Otetaanko roskakori käyttöön?

en: After enable trash, your files will go to trash folder.
fi: Kun roskakori on otettu käyttöön, tiedostosi menevät roskakorikansioon.

en: Enable Files Upload to Media Library?
fi: Otetaanko tiedostojen lataus mediakirjastoon käyttöön?

en: After enabling this all files will go to media library.
fi: Kun tämä on otettu käyttöön, kaikki tiedostot menevät mediakirjastoon.

en: Maximum allowed size at the time of database backup restore.
fi: Suurin sallittu koko tietokannan varmuuskopion palautuksen aikana.

en: Please increase field value if you are getting error message at the time of backup restore.
fi: Suurenna kentän arvoa, jos saat virheilmoituksen varmuuskopion palautuksen yhteydessä.

en: Save Changes
fi: Tallenna muutokset

en: Settings - General
fi: Asetukset - Yleiset

en: Note: This is just a demo screenshot. To get settings please buy our pro version.
fi: Huomaa: Tämä on vain esittelykuvakaappaus. Saadaksesi asetukset, osta pro-versiomme.

en: Here admin can give access to user roles to use filemanager. Admin can set Default Access Folder and also control upload size of filemanager.
fi: Täällä järjestelmänvalvoja voi antaa käyttöoikeuden käyttäjärooleihin käyttääksesi tiedostojen hallintaa. Järjestelmänvalvoja voi asettaa oletuskäyttökansion ja hallita myös tiedostonhallinnan latauskokoa.

en: Settings - Code-editor
fi: Asetukset - Koodieditori

en: File Manager has a code editor with multiple themes. You can select any theme for code editor. It will display when you edit any file. Also you can allow fullscreen mode of code editor.
fi: Tiedostonhallinnassa on koodieditori, jossa on useita teemoja. Voit valita minkä tahansa teeman koodieditorille. Se näkyy, kun muokkaat mitä tahansa tiedostoa. Voit myös sallia koodieditorin koko näytön tilan.

en: Code-editor View
fi: Koodieditorinäkymä

en: Settings - User Restrictions
fi: Asetukset - Käyttäjärajoitukset

en: Admin can restrict actions of any user. Also hide files and folders and can set different - different folders paths for different users.
fi: Järjestelmänvalvoja voi rajoittaa minkä tahansa käyttäjän toimia. Piilota myös tiedostot ja kansiot ja voi asettaa erilaiset kansiopolut eri käyttäjille.

en: Settings - User Role Restrictions
fi: Asetukset - Käyttäjäroolirajoitukset

en: Admin can restrict actions of any userrole. Also hide files and folders and can set different - different folders paths for different users roles.
fi: Järjestelmänvalvoja voi rajoittaa minkä tahansa käyttäjän roolin toimintoja. Piilota myös tiedostot ja kansiot ja voi asettaa erilaiset kansiopolut eri käyttäjärooleille.

en: File Manager - Shortcode
fi: Tiedostonhallinta - Lyhytkoodi

en: USE:
fi: KÄYTTÄÄ:

en: It will show file manager on front end. You can control all settings from file manager settings. It will work same as backend WP File Manager.
fi: Se näyttää tiedostonhallinnan käyttöliittymässä. Voit hallita kaikkia asetuksia tiedostonhallinnan asetuksista. Se toimii samalla tavalla kuin backend WP tiedostonhallinta.

en: It will show file manager on front end. But only Administrator can access it and will control from file manager settings.
fi: Se näyttää tiedostonhallinnan käyttöliittymässä. Mutta vain järjestelmänvalvoja voi käyttää sitä ja hallitsee tiedostonhallinnan asetuksista.

en: Parameters:
fi: Parametrit:

en: It will allow all roles to access file manager on front end or You can simple use for particular user roles as like allowed_roles="editor,author" (seprated by comma(,))
fi: Se antaa kaikille rooleille pääsyn tiedostonhallintaan käyttöliittymässä tai voit käyttää vain tiettyjä käyttäjärooleja, kuten sallittu_roles="editor,author" (erottuna pilkulla(,))

en: Here "test" is the name of folder which is located on root directory, or you can give path for sub folders as like "wp-content/plugins". If leave blank or empty it will access all folders on root directory. Default: Root directory
fi: Tässä "testi" on sen kansion nimi, joka sijaitsee juurihakemistossa, tai voit antaa polun alikansioille kuten "wp-content/plugins". Jos jätetään tyhjäksi, se käyttää kaikkia juurihakemiston kansioita. Oletus: juurihakemisto

en: for access to write files permissions, note: true/false, default: false
fi: tiedostojen kirjoitusoikeudet, huomautus: tosi/false, oletus: false

en: for access to read files permission, note: true/false, default: true
fi: tiedostojen lukulupaa varten huomautus: tosi/false, oletus: tosi

en: it will hide mentioned here. Note: seprated by comma(,). Default: Null
fi: se piiloutuu mainittuun tänne. Huomautus: erotettu pilkulla (,). Oletus: Nolla

en: It will lock mentioned in commas. you can lock more as like ".php,.css,.js" etc. Default: Null
fi: Se lukittuu pilkuilla mainittuna. voit lukita enemmän esimerkiksi ".php,.css,.js" jne. Oletus: Null

en: * for all operations and to allow some operation you can mention operation name as like, allowed_operations="upload,download". Note: seprated by comma(,). Default: *
fi: * Kaikille toiminnoille ja joidenkin toimintojen sallimiseksi voit mainita toiminnon nimen muodossa, enabled_operations="upload,download". Huomautus: erotettu pilkulla (,). Oletus: *

en: File Operations List:
fi: Tiedostotoimintoluettelo:

en: Make directory or folder
fi: Luo hakemisto tai kansio

en: Make file
fi: Tee tiedosto

en: Rename a file or folder
fi: Nimeä tiedosto tai kansio uudelleen

en: Duplicate or clone a folder or file
fi: Kopioi tai kloonaa kansio tai tiedosto

en: Paste a file or folder
fi: Liitä tiedosto tai kansio

en: Ban
fi: kieltää

en: To make a archive or zip
fi: Arkiston tai zip-tiedoston luominen

en: Extract archive or zipped file
fi: Pura arkisto tai pakattu tiedosto

en: Copy files or folders
fi: Kopioi tiedostoja tai kansioita

en: Simple cut a file or folder
fi: Leikkaa tiedosto tai kansio yksinkertaisesti

en: Edit a file
fi: Muokkaa tiedostoa

en: Remove or delete files and folders
fi: Poista tai poista tiedostoja ja kansioita

en: Download files
fi: Lataa tiedostoja

en: Upload files
fi: Lähetä tiedostoja

en: Search things
fi: Etsi asioita

en: Info of file
fi: Tiedoston tiedot

en: Help
fi: auta

en: ->  It will ban particular users by just putting their ids seprated by commas(,). If user is Ban then they will not able to access wp file manager on front end.
fi: -> Se kieltää tietyt käyttäjät asettamalla tunnuksensa pilkulla (,). Jos käyttäjä on Ban, he eivät voi käyttää wp-tiedostojen hallintaa käyttöliittymässä.

en: -> Filemanager UI View. Default: grid
fi: -> Filemanager UI -näkymä. Oletus: grid

en: -> File Modified or Create date format. Default: d M, Y h:i A
fi: -> Tiedosto muokattu tai Luo päivämäärä -muoto. Oletus: d M, Y h: i A

en: -> File manager Language. Default: English(en)
fi: -> Tiedostonhallinnan kieli. Oletus: English(en)

en: -> File Manager Theme. Default: Light
fi: -> Tiedostonhallinnan teema. Oletus: Light

en: File Manager - System Properties
fi: Tiedostonhallinta - Järjestelmän ominaisuudet

en: PHP version
fi: PHP-versio

en: Maximum file upload size (upload_max_filesize)
fi: Tiedoston enimmäiskoko (upload_max_filesize)

en: Post maximum file upload size (post_max_size)
fi: Viestin enimmäislatauskoko (post_max_size)

en: Memory Limit (memory_limit)
fi: Muistiraja (memory_limit)

en: Timeout (max_execution_time)
fi: Aikakatkaisu (max_execution_time)

en: Browser and OS (HTTP_USER_AGENT)
fi: Selain ja käyttöjärjestelmä (HTTP_USER_AGENT)

en: Change Theme Here:
fi: Vaihda teema täällä:

en: Default
fi: Oletus

en: Dark
fi: Tumma

en: Light
fi: Kevyt

en: Gray
fi: harmaa

en: Welcome to File Manager
fi: Tervetuloa Tiedostonhallintaan

en: We love making new friends! Subscribe below and we promise to
        keep you up-to-date with our latest new plugins, updates,
        awesome deals and a few special offers.
fi: Rakastamme uusien ystävien hankkimista! Tilaa alla ja lupaamme
        pitää sinut ajan tasalla uusimmista uusista laajennuksistamme, päivityksistämme,
        mahtavia tarjouksia ja muutama erikoistarjous.

en: Please Enter First Name.
fi: Anna etunimi.

en: Please Enter Last Name.
fi: Anna sukunimi.

en: Please Enter Email Address.
fi: Anna sähköpostiosoite.

en: Verify
fi: Vahvista

en: No Thanks
fi: Ei kiitos

en: Terms of Service
fi: Käyttöehdot

en: Privacy Policy
fi: Tietosuojakäytäntö

en: Saving...
fi: Tallentaa...
